Jurek, zostań! Rezygnowanie z WOŚP to najgłupsza rzecz, jaką możesz teraz zrobić

Jerzy Owsiak zrezygnował ze stanowiska prezesa fundacji WOŚP. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Mówisz WOŚP, myślisz Owsiak. Mówisz Owsiak, myślisz WOŚP. To jedno z najbardziej zakorzenionych skojarzeń w umyśle każdego Polaka. Jerzy Owsiak po śmierci Pawła Adamowicza honorowo zrezygnował ze stanowiska prezesa fundacji WOŚP. Ale nie powinien. Owsiak to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i nikt tego od niego nie oczekiwał. Jurek, zostań! Do końca świata i jeden dzień dłużej.


To było zaskoczenie. Kilkanaście minut po potwierdzeniu informacji o śmierci Pawła Adamowicza, Jerzy Owsiak na specjalnie zwołanej konferencji poinformował oniemiałych dziennikarzy, że rezygnuje ze stanowiska prezesa fundacji WOŚP.

Ze łzami w oczach stwierdził: – Ta nienawiść w moją stronę grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Niestety, polski wymiar sprawiedliwości i policja nie dają sobie z tym rady.

I opuścił salę. Co prawda nadal będzie działał w środowisku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale nie planuje podejmować już żadnych decyzji. Ale tak nie może skończyć się ta blisko 30-letnia historia. Dlatego mimo tego, co mówili hejterzy Owsiaka, apelujemy:

Jurek, zostań!

Nikt nie oczekiwał od Ciebie, że zrezygnujesz. Nikt nie ma Tobie za złe tego, co się stało. Wielka Orkiestra to Ty. Stworzyłeś coś niesamowitego. Coś, co wymyka się jakimkolwiek definicjom i standardom akcji charytatywnych.

Jeszcze wczoraj chwaliłeś się, że od początku funkcjonowania WOŚP zebrał już miliard złotych. MILIARD ZŁOTYCH na pomoc dla potrzebujących. Jeśli to nie zasługuje na Pokojowego Nobla, o którym mówiło się już dwa lata temu, to nie wiemy, co zasługuje.

Wszystko wskazuje na to, że i tym razem – podczas 27. finału Orkiestry – padnie kolejny rekord. Już teraz deklarowana kwota to ponad 92 miliony złotych i rośnie z każdą chwilą. Rok temu było to ponad 126 mln złotych.

Nie możesz i nie powinieneś rezygnować ze swojego dzieła i dziedzictwa, które stworzyłeś dla wszystkich Polaków. Wiemy, że możesz być zmęczony. Kto by nie był, gdyby za czyste dobro czekało go tyle hejtu? Dlatego jesteśmy z Tobą – i jako redakcja naTemat, i jako normalni Polacy. Warto pomagać, zawsze. A mieliśmy przecież grać razem do końca świata i jeden dzień dłużej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ