Zaskakująca teoria dziennikarza "Gazety Wyborczej". Może tłumaczyć nienawiść zabójcy Pawła Adamowicza

Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" wysnuł teorię dotyczącą śmierci Pawła Adamowicza.
Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" wysnuł teorię dotyczącą śmierci Pawła Adamowicza. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" przypomniał, że Stefan W., którt ostatnie lata spędził w zakładzie karnym, prawdopodobnie miał tam dostęp tylko do TVP. "Jest więc dosyć jasne, jaki przekaz do niego docierał" – stwierdził. Choćby w "Wiadomościach" Paweł Adamowicz był wielokrotnie krytykowany.


"Zabójca Pawła Adamowicza ostatnie lata spędził w zakładzie karnym. Odkąd rządzi PiS, w placówkach publicznych puszcza się tylko TVP. Jest więc dosyć jasne, jaki przekaz do niego docierał. Aż dotarł..." – napisał enigmatycznie Czuchnowski.


Przekaz, o którym mówi, to oczywiście krytyka opozycji czy po prostu wszelkich osób niesprzyjających PiS – w tym prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który był wielokrotnie krytykowany w "Wiadomościach".

Do podobnych wniosków doszedł zresztą Roman Giertych, choć nie był tak bezpośredni w swoich osądach. Mecenas udzielił wywiadu serwisowi dziennik.pl, w którym został zapytany o wpływ TVP na Stefana W. – Ostatnie miesiące były czasem zmasowanych ataków na polityków PO, w tym przede wszystkim na Pawła Adamowicza. Zadam, za pani pośrednictwem, pytanie ministrowi Ziobro: Który kanał telewizyjny oglądał przez ostatnie trzy lata więziennej odsiadki Stefan W.?


– Z doświadczenia adwokackiego wiem, że w celach dostępna jest tylko telewizja naziemna. Podobnie w aresztach – dodał.

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po tym, jak w trakcie niedzielnego finału WOŚP na scenie zaatakował go Stefan W. i trzykrotnie ugodził nożem. Pogrzeb prawdopodobnie odbędzie się w sobotę. Miastem będzie teraz rządzić była zastępca Adamowicza Aleksandra Dulkiewicz, która zostanie komisarzem miasta.

Warto zauważyć, że Telewizja Polska nie stanęła na wysokości zadania nawet w dniu śmierci Pawła Adamowicza, kiedy frontalnie zaatakowała Jerzego Owsiaka oraz polityków opozycji.

Poinformowano choćby, że po ataku na Adamowicza 27. finał WOŚP wstrzymano tylko na chwilę, a po chwili licytację wznowiono. Ze słów Owsiaka wycięto tyle, żeby wybrzmiały tak, jakby bagatelizował sprawę ataku na prezydenta Gdańska.

Chwilę później "Wiadomości" pochyliły się nad kwestią mowy nienawiści w polskiej polityce. Rzecz w tym, że wskazano jedynie przykłady ze strony... opozycji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KRAJOBRAZ PO WYBORACH

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE