W TVP apelowali o nieupolitycznianie śmierci Adamowicza. Sami dali "popis"

W głównym wydaniu "Wiadomości" TVP zasugerowano, że część odpowiedzialności za nieodpowiednie zabezpieczenie koncertu w Gdańsku, na którym zaatakowano Pawła Adamowicza, może ponosić Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W głównym wydaniu "Wiadomości" TVP zasugerowano, że część odpowiedzialności za nieodpowiednie zabezpieczenie koncertu w Gdańsku, na którym zaatakowano Pawła Adamowicza, może ponosić Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fot. Screen z TVP
W TVP mówią o potrzebie walki z nienawiścią, tymczasem sami hejtują opozycję. To co zrobiono w TVP Info i w "Wiadomościach" to przykład hipokryzji i podwójnych standardów.


– Wczorajsza tragedia pokazała jednak, że to policja miała rację, mówiąc chociażby, że organizowany przez Owsiaka festiwal Pol'and'Rock, dawniej znany jako Przystanek Woodstock, to impreza podwyższonego ryzyka – dowodził wczoraj na antenie "Wiadomości" Maksymilian Myszenda.W wieczornym programie TVP przypomniano zabójstwo Marka Rosiaka w siedzibie PiS przez "byłego członka PO Ryszarda Cybę". Przytoczono także słowa Tuska, który zapowiedział politykom PiS, że "wyginą jak dinozaury". Był też cytat z Radosława Sikorskiego o "dożynaniu watahy" i "strząsanie ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owskiej szarańczy", czyli słowa Grzegorza Schetyny.
Cały materiał został tak zbudowany, by wszelka odpowiedzialność za śmierć Pawła Adamowicza spadała na opozycję, w szczególności na Platformę Obywatelską.Oberwało się też Jurkowi Owsiakowi. Zwrócono uwagę, że gdy media obiegła informacja o ataku na Pawła Adamowicza, to w studiu WOŚP w Warszawie dalej trwał finał, m.in. kończono licytację złotych serduszek.

Wcześniej o śmierci Adamowicza w TVP Info z "ekspertami" rozmawiała Magdalena Ogórek.
– Poziom agresji w debacie publicznej podniósł się do takiej granicy, za którą jest już tylko tragedia. Wystarczy otworzyć Twittera – powiedziała w poniedziałek na antenie TVP Info Ogórek.
– Naczelni dwóch gazet jednak sugerowali polityczne tło tego, co się wydarzyło w Gdańsku. To nie zostało powiedziane wprost, ale można się domyślać, że opozycja będzie chciała tę śmierć w jakiś sposób zagospodarować z pożytkiem dla siebie, co niekoniecznie oznacza, że będzie to z pożytkiem dla nas wszystkich – mówił jeden z dziennikarzy tej stacji. Później zaczęły się żale o to, że Platforma Obywatelska nie wzięła udziału w spotkaniu u Andrzeja Dudy. Prezydent zaprosił szefów partii politycznych, z którymi chciał przedyskutować organizację marszu przeciwko nienawiści i przemocy. Ten miał się odbyć we wtorek w Gdańsku.


Na antenie publicznego nadawcy nie padło słowo o powodach, dla których PO (jak również inne partie opozycyjne: SLD i Teraz) nie wzięły udziału w spotkaniu. A chciano w ten sposób uszanować wolę rodziny zmarłego Pawła Adamowicza o nieupolitycznianie sporu. Co ciekawe, ostatecznie z tego samego powodu Andrzej Duda wycofał pomysł organizacji marszu.


źródło: "Wiadomości" TVP

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!