Gooral to absolutna sensacja Instagrama. Takiej postaci z polskich gór jeszcze nie widzieliście

Gooral jest twarzą projektu Zakolove. Promuje region, a przy okazji zachwyca Instagram
Gooral jest twarzą projektu Zakolove. Promuje region, a przy okazji zachwyca Instagram Fot. Instagram/ gooral_zakolove
"Srebrni influencerzy", czyli blogerzy i instagramerzy w wieku 50 +, pojawiają się coraz częściej w Polsce i zagranicą. Ten mężczyzna z Podhala ma szansę na znalezienie się wśród najciekawszych postaci na polskim Instagramie. Zdjęcia mówią same za siebie.


Kim jest Gooral?
Gooral_Zakolove to kolejna sensacja Instagrama. Zdobył serca obserwatorów oryginalnym, góralskim wyglądem i pięknymi zdjęciami. Jest również twarzą projektu Zakolove, a szerszej publiczności dał się poznać podczas otwarcia Góralskiego Browaru, kiedy to goszczący tam celebryci chętnie się z nim fotografowali.
Od jego oryginalnej urody trudno oderwać wzrok, a jego spojrzenie hipnotyzuje i na długo zapada w pamięć. Zdjęcia na jego profilu urzekają wyjątkowym klimatem, który rzadko widujemy na Instagramie, a które w niesamowity sposób oddają majestatyczny krajobraz polskich gór. Skąd pomysł na taką promocję tych stron, zdradza nam jedna z osób odpowiedzialnych za pomysł Instagrama Gooral_Zakolove, Andrzej Stoch Jr.– W Zakopanem brakowało Local Heroese'a, który w ciekawy sposób zaprezentuje góralską kulturę oraz piękno naszych gór. Mamy szczęście, ze trafiliśmy na świetnego górala, który ma duży dystans i wspaniałe poczuciu humoru. Idealnie odnalazł się w całej sytuacji, nadając charakteru wszystkim naszym działaniom – mówi Andrzej Stoch Jr.
Dodaje, że gdy osoby odpowiedzialne za projekt po raz pierwszy zobaczyły pana Tadeusza, znanego dziś jako Gooral, wiedziały, że to będzie prawdziwa petarda. – Jego mimika twarzy, styl bycia i charakterność w połączeniu z niestandardowymi sesjami zdjęciowymi stworzyły postać legendarnego górala – mówi.
Pomysłodawcy projektu na samym początku sami zajmowali się kreacją fotograficzną, biegając z aparatem po górach, muzeach i lasach. Teraz zdjęciami zajmują się już profesjonaliści.

– Podhale to najpiekniejsze miejsce w Polsce z bardzo bogatą kulturą, nie musimy więc daleko szukać inspiracji do działań – mówi Stoch Jr. – Profil Gooral_Zakolove powstał z myślą o promowaniu naszego regionu i kultury, zresztą sam Gooral jest też twarzą naszego wcześniejszego projektu podhalańskiego centrum informacji turystycznej "Zakolove".
Choć profil Goorala cieszy się coraz większą popularnością, stwarzającą duże szanse rozwoju, jego pomysłodawcy nie planują wyjść z projektem poza Instagram.


– Nie zależy nam na zalaniu internetu wszystkim, co góralskie. Chcemy dotrzeć do ludzi, którzy kochają Tatry i kulturę góralską, a dzięki Gooral-Zakolove mogą ją odkryć na nowo – komentuje Andrzej Stoch Jr. A szkoda! Youtubowy kanał Goorala opowiadającego o gwarze czy górskich historiach i legendach mógłby być prawdziwym hitem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Królowa wróciła. Trzeci sezon "The Crown" udowadnia, że to wciąż serialowa śmietanka Netflixa
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Kaczyński mówił o rodzinie, ale znów podzielił Polaków. "Marginalne zjawiska mają być normą"