Słowa Durczoka po śmierci Adamowicza wywołały falę hejtu. Napisał o "małym zakompleksionym faceciku"

Słowa Kamila Durczoka po śmierci Pawła Adamowicza wywołały falę krytyki. Zwłaszcza że posłużył się hasztagiem #StopNienawiści.
Słowa Kamila Durczoka po śmierci Pawła Adamowicza wywołały falę krytyki. Zwłaszcza że posłużył się hasztagiem #StopNienawiści. Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Kamil Durczok kilkakrotnie zabierał głos po śmierci Pawła Adamowicza. Jeden z wpisów na Twitterze opatrzył hasztagiem #StopNienawisci. Ale tweety Durczoka raczej nie służą uspokojeniu emocji. Padło w nich sporo mocnych słów, które wywołały liczne głosy krytyczne a nawet hejterskie.


Kamil Durczok napisał, że otwiera zdradziecką mordę i coś, co może być odbierane jako atak na Jarosława Kaczyńskiego. Dziennikarz wspomniał o kimś, kto jest "małym zakompleksionym facecikiem i rozwalił nam Polskę na kawałki".

"Dziś czas na żałobę, żal i milczenie. Ale jutro otwieram moją zdradziecką mordę. Po ludzku, wyraźnie i bez idiotycznych wątpliwości, jasno mówię: jeden psychol, mały i zakompleksiony facecik, rozwalił nam Polskę na kawałki" – napisał redaktor naczelny portalu Silesion na Twitterze.
W kolejnym tweecie Durczoka także padły mocne słowa. Powołał się na swoje wcześniejsze wulgarne słowa o TVP kierowanej przez Jacka Kurskiego i napisał, że dostał za to "kilkusekundowego strzała w ryj w Wiadomościach". Jednak – jak pisze – dziś jest z tego dumny. "Kura, przyjdzie dzień, że będą ci pluli pod nogi. Wam, Adamiec i Ziemiec, też" – napisał Durczok na Twitterze. Internauci są krytyczni, zwłaszcza w kontekście hasztagu #StopNienawiści. "Spuścizna Palikota. Choć dzisiaj nikt już nie pamięta, że istniał. Dobrze, że pan przypomni"; "Za Smoleńsk winny był Kaczyński. Jak Cyba zabił Rosiaka winny był Kaczyński. Za śmierć Adamowicza też winny był Kaczyński. Może to z twoją główką jest coś nie tak, Kamyl?" – czytamy w komentarzach.

Wpis Durczoka to odpowiedź na bulwersujący materiał w Wiadomościach TVP wyemitowany po śmierci Pawła Adamowicza. Przywołane w nim zostały dawne wypowiedzi przedstawicieli opozycji – na przykład Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego, jako przykłady mowy nienawiści. Nie wspomniano jednak o ani jednym przykładzie podobnej wypowiedzi ze strony przedstawicieli partii rządzącej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Skąd ten zachwyt nad Zandbergiem? 12 mocnych cytatów z wystąpienia lidera Lewicy
0 0"Oferta wpłynęła". Schetyna wyjawił, że jest drugi kandydat PO w prawyborach
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno