"TVP łże jak PiS". Ludzie mają dość i masowo protestują pod siedzibą telewizji

To co zrobiło TVP po śmierci Pawła Adamowicza, przelało czarę goryczy.
To co zrobiło TVP po śmierci Pawła Adamowicza, przelało czarę goryczy. Fot. twitter.com/Piotr_Halicki
Poniedziałkowy materiał "Wiadomości" o hejcie w polityce wywołał skandal i sprzeciw zarówno po stronie opozycyjnej, jak i prorządowej. Protest wobec tego, co można oglądać w TVP postanowili wyrazić protestujący, którzy pikietują pod siedzibą TVP w centrum Warszawy.


– "Chyba większość z nas zaszokowała wieść o śmierci Prezydenta Adamowicza. Wszyscy poczuliśmy się dotknięci i łączyliśmy się w bólu. Niestety pewna telewizyjna stacja w dniu wczorajszym [w poniedziałek, 14 stycznia – przyp. red.] dała jasny przykład odczłowieczenia. Ten protest jest przeciwko propagandzie nienawiści serwowanej przez publiczną telewizję" – czytamy na profilu wydarzenia na Facebooku.
Organizatorzy napisali także, że podatnicy jako ci, którzy wspólnie składają się na publiczne media "mają święte prawo nie zgadzać się z takim przekazem i mają święte prawo protestować". Protestujący zażądali także, aby dziennikarze, którzy pracowali przy wspomnianym wydaniu "Wiadomości" wraz z Jackiem Kurskim, odeszli z pracy.

"To nie jest protest przeciwko wolności słowa, a przeciwko serwowaniu takiego bagna jak w poniedziałek i przez ostatnie kilka lat za pieniądze obywateli" – tłumaczą organizatorzy protestu.Manifestację zainicjowało kilka organizacji, m.in.: Kultura Niepodległa, Racjonalna Polska czy Tu Wolna jest Warszawa. Na początku protestujący uczcili minutą ciszy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. W rękach protestujących można było zobaczyć transparenty z napisami: "TVP łże jak PiS", "TVP Kłamstwo +", czy "naród ogłupiają, abonamentu żądają".Przypomnijmy, w skandalicznym materiale TVP przypomniano zabójstwo Marka Rosiaka w siedzibie PiS przez "byłego członka PO Ryszarda Cybę". Przytoczono także słowa Donalda Tuska, który zapowiedział politykom PiS, że "wyginą jak dinozaury". Był też cytat z Radosława Sikorskiego i zGrzegorza Schetyny. To, czego zabrakło w materiale, to kontrowersyjne i nienawistne wypowiedzi wielu czołowych polityków PiS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Widzę histerię". To on forsuje zakaz edukacji seksualnej, który tak bulwersuje Polaków

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką