Sebastian Kulczyk inwestuje w kolejny start-up. To jeden z finalistów InCredibles

Materiały prasowe
Start-up Archdesk, który jest jednym z finalistów pierwszej edycji InCredibles, pozyskał właśnie 4,3 mln złotych w rundzie finansowania. W polsko-brytyjski start-up zainwestował sam Sebastian Kulczyk.


Niedawno poznaliśmy najlepsze start-upy z drugiej edycji programu InCredibles. Teraz wiadomo już, że wszystkie spółki, które przechodziły akcelerację w ramach pierwszej edycji mają już za sobą udane rundy inwestycyjne.


Ale o co dokładnie chodzi? Już wyjaśniamy.

InCredibles to program wsparcia dla start-upów, który przypomina swego rodzaju konkurs. Jego zwycięzcom w ramach nagrody oferuje realną pomoc mentorską i finansową. Wbrew pozorom ta pierwsza jest równie ważna, jak i druga. Jego twórcą jest Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments, który także sam inwestuje w wybrane projekty.
Tak było i w ostatnim przypadku polsko-brytyjskiego start-upu Archdesk, w który zainwestował sam miliarder. Archdesk pozyskał 4,3 mln złotych od funduszu Manta Ray VC, który należy właśnie do Sebastiana Kulczyka, czeskiego funduszu Credo Ventures oraz polskiego Data Ventures.

– Nasza strategia jest prosta. Wspieramy spółki z globalnym potencjałem rozwoju, a więc kluczowym kryterium oceny projektów jest ich skalowalność – wyjaśnia powody inwestycji Sebastian Kulczyk.

– Sukces tej rundy finansowania to w dużej mierze efekt naszej akceleracji w InCredibles. To jedyny program, do którego aplikowaliśmy i dziś mogę śmiało powiedzieć, że trafiliśmy w dziesiątkę – mówi Michał Mojżesz, CEO Archdesk.
Inwestycja pomoże zwiększyć zespół sprzedażowy w Wielkiej Brytanii oraz zespół techniczny i operacyjny w Krakowie. – Produkt świetnie się sprawdza u świadomych digitalizacji klientów, jednak nadal musimy inwestować w edukację tej branży – dodaje.


Czym dokładnie zajmuje się Archdesk? Tworzy specjalistyczne oprogramowanie dostępne w chmurze do zarządzania dla fabryk i firm z branży produkcyjnej czy budowlanej. Pomaga uporządkować wszystkie procesy w firmie od działu sprzedaży, przez dział zakupów, po zarządzenie pracownikami, projektami, księgowością czy stany magazynowe.

Archdesk działa od końca 2016 roku i jest obecny głównie w Wielkiej Brytanii. Teraz planuje rozszerzyć swoją działalność na polski rynek i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej.
– Rok 2019 będzie dla nas ciekawy pod kątem inwestycji w produkt. Pracujemy nad projektem badawczo-rozwojowym mającym na celu pomoc w kontroli pracowników i zasobów, oraz przewidywanie opóźnień na budowie – dodaje Michał Mojżesz.

Poza wspomnianym Archdeskiem wśród laureatów InCredibles z 2017 są także inne firmy. To np. Hotailors, który działa w branży podróżniczej, gdzie dzięki nowoczesnej technologii wspiera nowoczesne agencje turystyczne. Posiada bazę milionów hoteli z 198 krajów i za pomocą analityki i prostego interfejsu pozwala sprzedawać więcej pokoi hotelowych.

Jest także Radio Net Media Ltd dziś znane jako Adtonos, która monetyzuje streaming stacji radiowych. System w czasie rzeczywistym podmienia nadawany w radiu blok reklam na zestaw targetowanych i profilowanych reklam w streamie, w sposób niezauważalny dla słuchacza. Do tej pory stacje nie robiły tego w ogóle lub robiły to w sposób, który był inwazyjny dla słuchacza.

Z kolei Tidio stworzyło komunikator pozwalający na agregowanie wiadomości ze wszystkich najpopularniejszych komunikatorów w jednym miejscu. UserEngage pomaga natomiast marketerom w wysyłaniu automatycznych i spersonalizowanych wiadomości we wszystkich kanałach i jest alternatywą dla korporacyjnych systemów.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun