Dominique Young Unique: raperka unikalna. Sylwetka najseksowniejszej artystki OFF Festiwalu

Fot. Witek Orski. Dominique na backstage'u po koncercie
Najlepszy produkt eksportowy Tampy na Florydzie od czasów Hulka Hogana. Wąska talia, idealne nogi, perfekcyjna pupa, fryzura a la Bettie Page. Mężczyźni tracą przy niej rozum, a ona rapuje, że "świat należy do niej".


Współczesne kobiety-raperki są seksowne, inteligentne i spragnione sukcesu. Domique Young Unique wie, że musi walczyć bardzo mocno, żeby przebić się w męskim świecie hip-hopu i aby współzawodniczyć ze swoimi utalentowanymi koleżankami. I walczy z przyjemnością. Jej ostatni mix-tape nazywa się "Stupid Pretty" - nie bierzcie tego dosłownie.


Dominique to jedna z femcees, kobiet-raperek, które w ciągu ostatnich miesięcy przypuściły szturm nie tylko na zdominowane przed mężczyzn środowisko hip-hopowe, ale też na popowe listy przebojów. Porównywana jest z Azealią Banks, Kreyshawn, Iggy Azaleą i innymi dziewczynami, które ostatnio nieźle namieszały w branży.

"Jetem permanentnie nostalgiczny" - OFF-owy wywiad z Johnnym Jewelem, muzykiem Chromatics, Glass Candy i Desire

Tak jak one. jest młoda, uparta, niebezpiecznie seksowna i nie boi się tego użyć. Przełamuje stereotyp, że kobieta-raperka musi być trochę chłopięca, bo podkreślanie swoich kobiecych atutów skazuje artystkę na niepoważne traktowanie. Dominique udowadnia, że można w hop hopie zrobić karierę jako niegłupia artystka wyglądając jednocześnie jak modelka Victoria's Secret. Najważniejszą dyrektywę dotyczącą budowania kariery zawarła w swoim pseudonimie - "trzeba być unikalnym".
- Faceci moga wyglądać jakkolwiek i nieźle rapować, to wystarczy. Kobiety muszą mieć ciało, ciuchy, podejście, siłę przebicia i genialnie rapować. Droga kariery dla dziewczyny raperki to ciągłe wyzwania

Dorastała w uboższych dzielnicach Tampa na Florydzie, gdzie rapowała wraz z chłopakami i dziewczynami z dzielnicy od 12 roku życia. Szybko okazało się, że wyróżnia się nie tylko nawijką, ale i urodą. Tata wysyłał piękną córę na castingi dla modelek. Dominique nie chciała jednak robić kariery w modelingu, nie chciała zjawiać się na castingach do hip-hopowych teledysków, na których poszukiwane były seksowne dziewczyny, żeby robić atrakcyjne tło raperom. Modę jednak uwielbia i chętnie wiąże z nią swoją muzyczną drogę. Kilka miesięcy temu chodziła jako modelka damskiej kolekcji Kanye Westa - Katie Eary. Kanye był pod wrażeniem.

Bohaterką Dominique i jej niedoścignionym wzorem jest Nicky Minaj. Dominique lubi ją za dystans, poczucie humoru i popowy power. - Nicki była pierwsza i otworzyła drzwi nam wszystkim. Chcę robić karierę nie tylko w hip-hopie. Chcę być gwiazdą pop i jednocześnie świetną raperką - Nicki udowodniła, że to wykonalne"

- Denerwuje mnie fakt, że raperkom tak trudno się dogadać. Kobiety zawsze muszą się ze sobą pokłócić, obmawiać jedna drugą, dogryzać sobie, podstawiać nogę. Faceci niby też się dissują, ale zawsze, jak przyjdzie co do czego, są w komitywie. Powinnyśmy sobie łatwiej wybaczać. Ja nie chcę chować urazy" - mówi mi Dominique. Taka postawa wydaje mi się się nieco wypozowana, biorąc pod uwagę jej konflikt z Azealią Banks. W swoim kawałku "Big in the game" sugeruje jej niezbyt subtelnie: "Fuck a Jumanji, Tarzan bitch". Konflikt zaczął się od rzekomej kradzieży, jakiej miała się dopuścić Azealia, kradnąc tekst piosenki Dominique "Gun in the Butt". Być może jednak dziewczyny są teraz w bardziej koncyliacyjnych nastrojach.

Dominique wciąż jeszcze nie wie, czy chce być bardziej spice girl czy bardziej riot girl. Ma jednak dopiero 20 lat i jeśli tylko nie da sobie wejść na głowę, za kilka miesięcy spokojnie będzie można o niej mówić jako o konkurentce swojej największej idolki - Nicki.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem