Doda pozuje z Nosowską, ale "Artyści przeciw nienawiści" nie dadzą rady sami. "Prosimy o wsparcie"

W inicjatywę Dody zaangażowało się wielu polskich artystów
W inicjatywę Dody zaangażowało się wielu polskich artystów Fot. Instagram / artysciprzeciwnienawisci
Przygotowania do koncertu "Artyści przeciw nienawiści" ruszyły pełną parą. Artyści omawiają szczegóły i apelują o pomoc. Potrzebni są bowiem i sponsorzy, i chętne do współpracy media. "Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny i robimy wszystko, by jak najwięcej rzeczy załatwić bez nakładów finansowych" – podkreślają organizatorzy.


Polskie gwiazdy masowo odpowiedziały na apel Dody (wywiad z wokalistką można przeczytać tutaj) w sprawie zorganizowania koncertu "Artyści przeciw nienawiści" po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli już m.in. Bajm, Margaret, Michał Szpak, Quebonafide czy nawet Magda Gessler.

Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Zdecydowanie udziału w koncercie odmówiła Edyta Górniak.

Teraz na profilu "Artyści przeciw nienawiści" na Instagramie pojawiły się zdjęcia artystów ze wspólnego spotkania. Na jednym z nich Doda pozuje z Katarzyną Nosowską i Grzegorzem Hyżym.

"Od ponad tygodnia zespół osób, który włączył się pro bono w organizacje koncertu z udziałem polskich artystów, pracuje intensywnie nad stworzeniem wydarzenia, które połączy wszystkich, przeciwstawi się mowie nienawiści, zatrzyma falę hejtu, wrogości i złych emocji. Polscy artyści chcą być ponad podziałami społecznymi i politycznymi i zjednoczyć swoich fanów" – czytamy w poście pod zdjęciem.

Organizatorzy podkreślają, że "spotkanie na jednej scenie kilkudziesięciu artystów jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym ale także finansowym". "Chcemy jednak podkreślić, że wydarzenie będzie miało charakter charytatywny i robimy wszystko, by jak najwięcej rzeczy załatwić bez nakładów finansowych" – dodają.Bez sponsorów się więc nie obejdzie. "Zwróciło się wiele osób, które zaoferowały swoją pomoc i wsparcie. Niemniej jednak wciąż potrzebne są środki finansowe, dlatego prosimy firmy, instytucje i ludzi dobrej woli o wsparcie" – czytamy dalej.


"Artyści przeciw nienawiści", w których zaangażowało się już ponad stu artystów, proszą także o współpracę media. "Tylko wspólny przekaz może zrealizować marzenia i idee, które przyświecają całemu koncertowi" – podkreślają organizatorzy. Termin i miejsce koncertu mają zostać podane w ciągu kilku dni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...