Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA! Wraz z nim aresztowano byłego posła PiS

Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA.
Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej M. został zatrzymany w poniedziałek rano przez funkcjonariuszy CBA. Funkcjonariusze zatrzymali także byłego posła PiS Mariusza Antoniego K.


Według informacji TVP Info razem z M. zatrzymano pięć osób, w tym przyjaciela byłego rzecznika MON – Radosława O, byłego członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Mariusza Antoniego K., który w poprzedniej kadencji Sejmu był posłem i zasiadał w komisji obrony. Pozostałe trzy osoby mają być także związane z MON i PGZ.

Zatrzymani podejrzani są m.in o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Sprawa dotyczy okresu, kiedy szefem resortu obrony był Antoni Macierewicz. Według ustaleń śledztwa, na które powołuje się portal, były szef MON miał nie wiedzieć o działaniach swojego podwładnego, tak samo jak o czynach Mariusza Antoniego K. byłego członka PiS. Sprawa Antoniego K. dotyczy przetargu na dostawę samopodgrzewających się konserw.

Jeśli chodzi o M., to jednym z wydarzeń, które zwróciło uwagę śledczych, była organizacja koncertu z okazji 40-lecia powstania Komitetu Obrony Robotników oraz wystawy multimedialnej w Kielcach. Zdaniem CBA ta wystawa w ogóle nie doszła do skutku, a koncert odbył się, ale w innym miejscu.


Pieniądze za organizację tych wydarzeń zapłacono w większości na konta podmiotów związanych z Bartłomiejem M. lub jego znajomymi.

Przypomnijmy, że Bartłomiej M. przegrał ostatnio proces z posłem PO Piotrem Misiło w sprawie o naruszenie dóbr osobistych. Chodziło o interpelację poselską, w której poseł PO domagał się wyciągów z kart kredytowych rzecznika MON, żeby ustalić, czy nimi M. miał płacić za "alkohol" w klubach.

Źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe