Zawrotna kariera chrześniaka Lipińskiego. Co robił wcześniej Karol Kos?

Czym zajmuje sie w KGHM Karol Kos?
Czym zajmuje sie w KGHM Karol Kos? Fot. goldenline.pl/ karol-kos2
Informacji na temat Karola Kosa jest w sieci bardzo mało. Jakiś szczątkowy opis na portalu branżowym, krótka prezentacja w mediach społecznościowych. Ale nie ma się co dziwić – w końcu jeszcze do niedawna Kos, dziś znany jako chrześniak Adama Lipińskiego z PiS, był szeregowym pracownikiem IBM.


Karol Kos jest dyrektorem ds. technicznych Oddziału Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji (COPI) KGHM Polska Miedź SA od czerwca 2016 roku. COPI to jedna z wiodących jednostek spółki, która zatrudnia ponad 250 osób. Do jej zadań należy m.in dostarczanie komputerów, telefonów i akcesoriów, telekomunikacji, zarządzenie serwerami, oraz tworzenie dedykowanych aplikacji dla całej grupy KGHM.


Na jednym z portali branżowych Kos pisze o sobie: "wspieram strategię biznesową poprzez ustanawianie kierunkowych procesów zarządzania i zapewnianie, że cele są osiągane również poprzez kontrolowanie zgodności pomiędzy technologią biznesową a strategią biznesową".

W wykazie pod opisem jego stanowiska mężczyzna wypisał listę kompetencji i obowiązków, którymi zajmuje się jako dyrektor ds. technicznych. Wśród nich znajduje się m.in. zarządzenie grupami programistów i inżynierów, nadzór nad rozwiązywaniem problemów technicznych w firmie, nadzór nad standardami technologii i aktualnością sprzętu oraz zarządzanie IT firmy.


Ale zanim Kos trafił na stanowisko dyrektorskie w KGHM przez sześć lat pracował w IBM. Najpierw był koordynatorem usług i odpowiadał za sytuacje awaryjne. Potem awansował na stanowisko specjalisty. Pod koniec swojej kariery w IBM pracował jako członek grupy zarządzającej systemami ISM w chmurze.

Jednak obecne stanowisko to nie jedyny okres, kiedy Karol Kos pracował w KGHM. Był tam zatrudniony jako analityk w 2007 roku. Przez rok zajmował się pracą w środowisku SAP oraz optymalizacją produkcji miedzi elektrolitycznej.

Prywatnie Karol Kos ma także powiązania z KGHM oraz rządzącą partią PiS. Jego ojciec, Józef Kos jest dyrektorem Przedstawicielstwa KGHM Polska Miedź SA w Pradze, z kolei jego ojcem chrzestnym jest Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek "Gazeta Wyborcza" napisała, Karol Kos, dyrektor techniczny w spółce KGHM COPI, miał próbować ustawiać przetargi wartości łącznie 3,2 mln zł.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem