"Rekin reprywatyzacji". Kim jest mecenas Robert Nowaczyk?

Mecenas Robert Nowaczyk to znany warszawski adwokat specjalizujący się w sprawach dotyczących reprywatyzacji.
Mecenas Robert Nowaczyk to znany warszawski adwokat specjalizujący się w sprawach dotyczących reprywatyzacji. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Mecenas Robert Nowaczyk tak skutecznie odzyskiwał nieruchomości na terenie Warszawy, że media przykleiły mu pseudonim "rekin reprywatyzacji". Kim jest słynny adwokat?


Robert Nowaczyk to adwokat wyspecjalizowanym w odzyskiwaniu kamienic bądź działek od warszawskiego Ratusza. W polskiej domenie założył stronę internetową pod nazwą "Reprywatyzacja". Chciał odzyskać dla siebie lub swoich klientów ponad 100 nieruchomości, z czego udało mu się to w przypadku niemal 50 z nich.

Był pełnomocnikiem w sprawach dotyczących między innymi reprywatyzacji przy Poznańskiej 14, Marszałkowskiej 43, Mokotowskiej 63 i Chmielnej 70. Ta ostatnia sprawa dała mu medialny, niekoniecznie pozytywny, rozgłos.

Ile lat ma Robert Nowaczyk?
Robert Nowaczyk urodził się 14 lutego 1968 roku, a zatem już wkrótce skończy 51 lat. Jest bratem Marzeny Kruk, urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości i współwłaścicielki Chmielnej 70. Prywatnie jest kolegą mec. Grzegorza Majewskiego. Koledzy i biznesowi partnerzy znają się jeszcze z czasów studiów i aplikacji.

Afera reprywatyzacyjna
W związku z zarzutami dotyczącymi nieprawidłowości przy procesach reprywatyzacyjnych, Robert Nowaczyk przebywał w areszcie od lutego 2017 r. do sierpnia 2018 r. W październiku 2018 prokuratura złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny akt oskarżenia ws. tzw. afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.


Wśród dziewięciu oskarżonych był Robert Nowaczyk. W akcie oskarżenia pojawiły się zarzuty korupcyjne. Komisja próbowała przesłuchać Nowaczyka w grudniu, ale wówczas przedstawił zwolnienie lekarskie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców