Kto wystąpi na tegorocznej Eurowizji? Polskę chce reprezentować aż 20 zespołów

Margaret chce wystąpić na Eurowizji. Ale nie pod polską flagą.
Margaret chce wystąpić na Eurowizji. Ale nie pod polską flagą. Fot. Jan Rusek/Agencja Gazeta
Finał konkursu Eurowizji odbędzie się w maju w Tel Awiwie, ale w tym tygodniu minął termin zgłaszania się artystów do pierwszego etapu. Kto zgłosił się do polskich eliminacji? Czemu znów w kontekście Eurowizji mówi się o Margaret?


W tym roku, w Polsce nie odbędzie się etap preselekcji, w których widzowie będą mieli możliwość wyboru piosenki na Eurowizję 2019. Naszego reprezentanta lub reprezentantkę ma wyłonić specjalna komisja TVP.

Do 5 lutego artyści mogli składać zgłoszenia do Telewizji Polskiej. Do rywalizacji o występ w stolicy Izraela zgłosiło się aż dwudziestu wokalistów, wokalistek i zespołów.

Zgłoszenia wysłali: Diana Ciecierska, Elton Waskowski, Eyelids, Fincz, Ian Rooth, Isabell Otrębus, Kamil Kacprzyk, Kamil Krupicz, Kriss Sheridan, Mentunes, Martino & Alan Cyprysiak, Tomasz Dolski, Szymon Wydra & Carpe Diem, Średzioki, Blue Cafe, Marcin Sójka, Szaszan, Marta Gałuszewska i zespół Tulia.

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że za faworytkę uchodzi Natalia Szroeder, która już w przeszłości starała się o udział w konkursie. Tym razem piosenkę na Eurowizję miałby pomóc jej przygotować popularny raper Quebonafide.

W kontekście tegorocznej Eurowizji wymienia się jeszcze jedną wokalistę – Margaret. Na Eurowizję chce jechać z piosenką Tempo. Jednak nie zamierza startować w polskich eliminacjach. Sukces chce zdobyć pod szwedzkimi barwami. To będzie jej drugie podejście do szwedzkich eliminacji.
Polskiego reprezentanta mamy poznać w najbliższych godzinach. Na rozstrzygniecie całego konkursu będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. Na 14 i 16 maja zaplanowano występy półfinałowe, zaś 18 maja – finał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...