Brejza przywołał problematyczną przeszłość "pani Basi". To dla prezesa PiS kolejny problem

Poseł Brejza przywołał niewygodne fakty ws. słynnej "pani Basi" z PiS.
Poseł Brejza przywołał niewygodne fakty ws. słynnej "pani Basi" z PiS. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Po doniesieniach o tym, że prezes spółki Srebrna Kazimierz Kujda był agentem Służby Bezpieczeństwa, samopoczucie prezesa PiS na pewno się nie poprawiło. A teraz poseł PO Krzysztof Brejza przypomniał niezbyt wygodne fakty z przeszłości mitycznej już niemal "pani Basi".


Krzysztof Brejza powołał się w swoim twitterowym wpisie na książkę byłego dziennikarza Michała Krzymowskiego, autora książki o Jarosławie Kaczyńskim. Jest w niej fragment dotyczący Barbary Skrzypek, czyli "pani Basi", tajemniczej sekretarki prezesa PiS, która włada jego gabinetem, dobrym samopoczuciem i kalendarzem.

Okazuje się, że Skrzypek wcześniej pracowała jako sekretarka... gen. Michała Janiszewskiego, który od 1950 roku należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i był szefem gabinetu Wojciecha Jaruzelskiego. Jeszcze wcześniej Barbara Skrzypek zatrudniono była w sekretariacie komunistycznego premiera Zbigniewa Messnera."Mieliśmy jeszcze wtedy linię wojskową w sekretariacie. I kilka razy zauważyłem, że Basia przez nią rozmawia. Gdy mnie spostrzegła, peszyła się i odkładała słuchawkę…" – to cytat z przywoływanej książki, w którym wypowiada się ówczesny urzędnik Kancelarii Prezydenta.

Przypomnijmy, kilka dni temu na jaw wyszły informacje o agenturalnej przeszłości Kazimierza Kujdy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. [/b]Pokazał proste wyliczenia[/b]

Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. Pokazał proste wyliczenia

Barbara Kurdej-Szatan wyrzucona z "The Voice". [b]TVP ukarała ją za poglądy polityczne?[/b]

Barbara Kurdej-Szatan wyrzucona z "The Voice". TVP ukarała ją za poglądy polityczne?

Wojciech SadurskiWojciech Sadurski

Dlaczego nikt nie rozważa takiego scenariusza? (...) Chwila jest taka, że osobiste koszty należy odłożyć na dalszy plan. Niesmak w UE? Nie będzie. Wszyscy zrozumieją, że nadzwyczajny czas wymaga nadzwyczajnych działań.