Co ze startem Tuska w wyborach? Miller rozmawiał z nim – i ujawnił, jakie "odniósł wrażenie"

Zdaniem Leszka Millera, Donald Tusk może wystartować w wyborach prezydenckich.
Zdaniem Leszka Millera, Donald Tusk może wystartować w wyborach prezydenckich. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Donald Tusk będzie kontynuował swoją polityczną karierę w Polsce? Leszek Miller w TVN24 stwierdził, że jeśli obecny szef Rady Europejskiej wykazałby takie zainteresowanie, to raczej w kontekście wyborów prezydenckich. Były premier ocenił szanse Tuska w ewentualnym starciu z Andrzejem Dudą.


Donald Tusk do końca listopada tego roku pełni funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej. Spekulacje na temat jego przyszłości trwają od dawna i wciąż nie wiadomo, czy były premier wyrazi chęć powrotu do krajowej polityki.

Rywal dla Andrzeja Dudy?
Leszek Miller w TVN24 mówił o ewentualnych decyzjach Tuska w tej sprawie. Jego zdaniem szef RE może być zainteresowany startem w wyborach prezydenckich. – Nie zapytałem go o to wprost – zaznaczył. Miller zdradził, że niedawno miał okazję rozmawiać z Tuskiem i odniósł wrażenie, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Polityk w TVN24 wyraził przekonanie, że "jeżeli jest polski polityk, który ma szansę wygrać z Andrzejem Dudą, to ten polityk nazywa się Donald Tusk".

Sami Polacy są podzieleni w kwestii politycznej przyszłości Donalda Tuska. Z niedawnego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" wynikało, że 40 proc. ankietowanych chce, by po zakończeniu kadencji szefa Rady Europejskiej zakończył on polityczną karierę. 39 proc. jest za tym, by Tusk pozostał w polityce dłużej.


źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN