Polacy po trzech latach powiedzieli, co myślą o rządach PiS. Kaczyński się ucieszy

Nowy sondaż CBOS. Większość Polaków dobrze ocenia działania PiS
Nowy sondaż CBOS. Większość Polaków dobrze ocenia działania PiS Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Co Polacy myślą o działaniach Prawa i Sprawiedliwości po 3 latach sprawowania władzy? Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że 51 proc. badanych dobrze ocenia decyzje partii Jarosława Kaczyńskiego. Nie brakuje jednak także krytycznych głosów.


13 proc. – dokładnie tylu badanych w sondażu CBOS "zdecydowanie dobrze" oceniło działania Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiedź "raczej dobrze" wybrało 38 proc. ankietowanych.

Krytycznych wobec posunięć rządzących jest dwie piąte badanych. 18 proc. respondentów "zdecydowanie źle" ocenia posunięcia partii Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei opcję "raczej źle" wybrało 22 proc. W badaniu 9 proc. ankietowanych stwierdziło, że "trudno powiedzieć", jak ocenić działania PiS.


Dodajmy, że w innym poniedziałkowym sondażu – dla "Rzeczpospolitej – " Prawo i Sprawiedliwość utrzymało przewagę nad pozostałymi ugrupowaniami politycznymi.

Sondaż przeprowadzono w dwóch wersjach: z Wiosną i bez nowej partii Roberta Biedronia. W tym drugim przypadku wybory według badania wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 37,6 proc. respondentów.

W wariancie ze startem Wiosny dochodzi jednak do znaczących zmian. Także i tu na czele jest PiS z niewiele niższym poparciem 37,1 proc., ale już Platforma notuje znacząco gorszy wynik – 21,8 proc., co daje spadek o 5,6 punktu procentowego w porównaniu z drugim wariantem.

źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...