Kolejny sondaż, w którym Wiosna notuje dobry wynik. Partia Biedronia goni Platformę Obywatelską

Wiosna Roberta Biedronia ma dobre notowania.
Wiosna Roberta Biedronia ma dobre notowania. Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta
W najnowszym sondażu dla "Rzeczpospolitej" partia Roberta Biedronia z wynikiem ponad 16 proc. zajmuje pewne trzecie miejsce i traci niecałe sześć punktów procentowych do Platformy Obywatelskiej. Z sondażu wynika także, że to właśnie PO najbardziej traci na wejściu Wiosny do polityki.


Sondaż przeprowadzono w dwóch wersjach: z Wiosną i bez nowej partii Biedronia. W tym drugim przypadku wybory według badania wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 37,6 proc. respondentów. Druga byłaby Platforma Obywatelska (27,4 proc.), a trzecie Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 6,8 proc. ankietowanych.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze Kukiz’15 (6,4 proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (6,3 proc.)

W wariancie ze startem Wiosny dochodzi jednak do znaczących zmian. Także i tu na czele jest PiS z niewiele niższym poparciem 37,1 proc., ale już Platforma notuje znacząco gorszy wynik – 21,8 proc., co daje spadek o 5,6 punktu procentowego w porównaniu z drugim wariantem.

Partii Grzegorza Schetyny głosy podbiera Wiosna, którą popiera 16,2 proc. ankietowanych. Biedroń podbiera głosy także innym – do Sejmu dostałoby się jeszcze jedynie SLD z poparciem 5,2 proc. wyborców. Pozostałe partie znalazły się pod progiem – także Kukiz’15.


Podobne wnioski płynęły z badania sprzed kilku dni Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Tam także Wiosna zanotowała dobry wynik kosztem Platformy Obywatelskiej. Pojawiają się jednak głosy, że nowa partia Roberta Biedronia jest przeszacowana.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...