Żona kierowcy Jarosława Kaczyńskiego może stracić pracę w Agencji Wywiadu

Żona Jacka Cieślikowskiego może stracić pracę w Agencji Wywiadu.
Żona Jacka Cieślikowskiego może stracić pracę w Agencji Wywiadu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Po zatrzymaniu przez CBA Bartłomieja M. i innych ludzi z kręgu MON w Agencji Wywiadu ma panować strach. Pracę stracić może między innymi małżonka bliskiego współpracownika PiS Jarosława Kaczyńskiego.


W agencji huczy od plotek, że nagle pracę może stracić szefowa pionu logistyki – podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Urzędniczka jest żoną Jacka Cieślikowskiego, bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego. Objęła stanowisko w ubiegłym roku. Cieślikowski jest kierowcą prezesa PiS i radnym miasta stołecznego Warszawy.

Zmiany kadrowe miałyby być związane ze sprawą sprzedania Agencji Wywiadu systemu do wykrywania dronów. System antydronowy Jastrząb miał wykrywać niezliczoną ilość dronów symultanicznie, a owa wykrywalność miała wynosić 100 proc. Jednak, jak informuje "DGP", powołując się na informacje z dwóch źródeł, system rozczarował funkcjonariuszy wywiadu.

Poza tym firma ta pojawiała się już wcześniej w związku z zamówieniami dla MON w 2010 r., a CBA interesowało się nią już w 2017 r.. Jej przedstawiciele zapewniają, że jakiekolwiek sugestie o działalność z naruszeniem przepisów prawa są całkowicie "niezgodne z prawdą, a żaden z jej członków lub wspólników nigdy nie został skazany wyrokiem karnym za przestępstwo związane z korupcją".


Przy sprzedaży systemu antydronowego pracował były poseł PiS Mariusz Antoni K. Zatrzymano go, tak jak kilku urzędników MON i pracowników PGZ pod koniec stycznia. Mariusz Antoni K. już opuścił areszt.

Wraz z nim zatrzymano też byłego rzecznik MON Bartłomieja M.
Zatrzymani podejrzani są m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Sprawa dotyczy okresu, kiedy szefem resortu obrony był Antoni Macierewicz.źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...