A jednak nie trzy dni? Nowe informacje ws. żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego

Ile potrwa żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego? We wtorek decyzja.
Ile potrwa żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego? We wtorek decyzja. Fot. Wojciech Olkusnik / Agencja Gazeta
Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego może obowiązywać w piątek i w sobotę. Wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha przekazał w TVP Info, że ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona jeszcze we wtorek.


W piątek wieczorem prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w porozumieniu z premierem Mateuszem Morawieckim zdecyduje o żałobie narodowej po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. W niedzielnym programie w Polsat News prezydencki minister Andrzej Dera wyjawił więcej szczegółów w tej sprawie. Wiadomo było, że ostateczna decyzja zapadnie po weekendzie.

Żałoba jednak nie przez trzy dni?
Nowe informacje odnośnie żałoby narodowej przedstawił Paweł Mucha. Wiceszef Kancelarii Prezydenta RP zapewnił, że wszystko będzie jasne już we wtorek. – Najprawdopodobniej żałoba narodowa to będzie piątek i sobota do godz. 19.00 – dodał.

Śmierć Jana Olszewskiego
Jan Olszewski zmarł 7 lutego wieczorem w wieku 88 lat. Śmierć byłego premiera poruszyła nie tylko środowiska prawicowe, dla których Jan Olszewski był niekwestionowanym autorytetem i bohaterem. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego, prawnikiem broniącym opozycjonistów w procesach politycznych w czasach PRL, premierem rządu od 6 grudnia 1991 do 5 czerwca 1992 r.


Do upadku jego rządu doszło w słynną "noc teczek", która była dziełem szefa MSW w jego rządzie, Antoniego Macierewicza. Żona Olszewskiego, Marta, przyznała: "Antek czuwał przy Janku prawie do końca w szpitalu".

źródło: TVP
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...