TSUE zajął się skargą KE na Polskę. Wiemy, kiedy ostateczna opinia i wyrok

11 kwietnia rzecznik generalny TSUE ma przedstawić opinię w sprawie polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym.
11 kwietnia rzecznik generalny TSUE ma przedstawić opinię w sprawie polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
11 kwietnia rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE ma przedstawić opinię w sprawie polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym. Ogłoszenie wyroku ma z kolei nastąpić w maju – podaje RMF FM. Polski przedstawiciel domagał się wycofania skargi ze strony Komisji Europejskiej.


Przed południem w TSUE w Luksemburgu odbyła się rozprawa dotycząca skargi Komisji Europejskiej. Chodzi o polską ustawę o Sądzie Najwyższym. Jak podaje RMF FM, obie strony utrzymały swoje stanowiska. Z kolei polski przedstawiciel domagał się wycofania skargi.

Bogusław Majczyna w czasie rozprawy miał podkreślać, że "KE stosuje podwójne standardy kwestionując rozwiązania polskie, a jednocześnie akceptując je w innych krajach". Poinformowała o tym korespondentka TVP Info Dominika Ćosić.Ustawa o SN
Prezydent Andrzej Duda w ostatnim możliwym terminie podpisał nową ustawę o SN, po ogłoszeniu naglącego orzeczenia TSUE. Pod koniec 2018 r. Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że Polska ma natychmiastowo zaprzestać wykonywania przepisów poprzedniej ustawy o Sądzie Najwyższym, która miała na celu pełne upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...