To już definitywny koniec seriali Marvela na Netflixie. Fani żegnają dwoje ulubionych bohaterów

"Jessica Jones" była jednym z najpopularniejszych seriali Marvela.
"Jessica Jones" była jednym z najpopularniejszych seriali Marvela. Fot. Kadr z serialu "Jessica Jones" / Marvel
Fani Marvela są rozżaleni. Ich ulubieni bohaterowie – zgorzkniały i brutalny morderca, który mści się za śmierć rodziny, oraz zmęczona życiem i uzależniona od alkoholu detektyw nie pojawią się już na Netflixie. Chociaż nie do końca – widzowie dostali prezent na otarcie łez.


Kinowe uniwersum Marvela rośnie wzdłuż i wszerz – w tym roku czekają nas premiery filmów "Kapitan Marvel", "Avengers: Koniec Gry" i "Spider-Mana: Daleko od domu". Jednak serialowa część coraz bardziej się kurczy. Ba, ostali się już tylko "Agenci T.A.R.C.Z.Y.".


W poniedziałek Netflix ogłosił bowiem, że kasuje ostatnie marvelowskie produkcje: "Punishera", który dopiero co doczekał się drugiego sezonu, i "Jessicę Jones". Ulubiona bohaterka większości fanów Marvela jeszcze pojawi się jednak na platformie – w tym roku premiera trzeciego sezonu. Dokładnej daty jednak nie podano.Wszyscy spodziewali się tej decyzji. Wcześniej Marvel krok po kroku kasował bowiem pozostałe marvelowskie seriale Netflixa (których wszyscy bohaterowie – oprócz Punishera – pojawili się w "Defenders"): "Iron Fista", "Luke'a Cage'a" i "Daredevila". Jednak rozżalenie fanów jest duże.
Wszyscy załamani widzowie winą obarczają głównie Disneya. Ten przygotowuje bowiem swoją własną platformę streamingową Disney+, na której mają pojawić się seriale z bohaterami Marvela (m.in. Lokim, bratem Thora) czy "Gwiezdnych wojen".


Ani Netflix, ani Disney nie potwierdzili jednak spekulacji, że to Disney+ jest odpowiedzialny za śmierć superbohaterów małego ekranu. Jeph Loeb, wiceprezes wykonawczy i szef telewizji Marvel Entertainment, w specjalnym liście do fanów zasugerował nawet, że to Netflix zakończył współpracę.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji