Pamiętacie ten wywiad? To najlepszy dowód, jak do pracy w Brukseli nadaje się Szydło

Beata Szydło o tym wywiadzie wolałaby zapomnieć.
Beata Szydło o tym wywiadzie wolałaby zapomnieć. Fot. Twitter / kadr z materiału Uniwerek.tv
Po ogłoszeniu przez PiS liderów list wyborczych do Parlamentu Europejskiego tradycyjnie zaczęło się wywlekanie brudów z przeszłości – często tych najbardziej komicznych. Wśród nich znalazła się rozmowa z wicepremier Beatą Szydło, która lata temu została zapytana przez Uniwerek.tv o datę przystąpienia Polski do UE. Odpowiedź była... no najlepiej to po prostu usłyszeć.


Internet nie zapomina i doświadczają tego boleśnie niemal wszyscy politycy, niezależnie czy są na świeczniku czy też nie. Teraz może tego doświadczyć obecna wicepremier Beata Szydło.

Wiele lat temu została zapytana na korytarzu sejmowym przez dziennikarza studenckiej telewizji o to, w którym roku Polska weszła do Unii Europejskiej. Jej odpowiedź to do dziś hit internetu. Teraz, kiedy Szydło wybiera się do Europarlamentu, całość jest jeszcze śmieszniejsza.


Wywiad przypomniał na Twitterze działacz PO Grzegorz Drobiszewski. Zrobił to oczywiście w kontekście "jedynek" Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jedna z nich to oczywiście była premier.

Sam materiał jest tym bardziej zabawny (choć to śmiech przez łzy), że Beata Szydło nie tylko weszła do PE, ale wykręciła najlepszy wynik w Polsce, zdobywając ponad 500 tys. głosów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...