Sąd skompromitował prokuraturę Ziobry. Jest decyzja ws. zatrzymania Kwaśniaka i Jakubiaka

Wojciech Kwaśniak został przed laty, po tym jak tropił gigantyczne nadużycia w SKOK-u Wołomin.
Wojciech Kwaśniak został przed laty, po tym jak tropił gigantyczne nadużycia w SKOK-u Wołomin. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Sąd Rejonowy w Szczecinie orzekł, że spektakularne zatrzymanie byłych szefów Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka było niesłuszne.


CBA zatrzymało Jakubiaka, Kwaśniak i czterech ich współpracowników z KNF 6 grudnia 2018 r. Zatrzymanych przewieziono z Warszawy do Szczecina. Prokuratura chciała aresztu za rzekomą opieszałość w sprawie SKOK Wołomin.

Jednak sąd nie zgodził się na areszt, a we wtorek orzekł, że zarówno zatrzymania, jak i środki zapobiegawcze (kaucje, dozory policyjne) są nieuzasadnione. Reprezentujący Jakubiaka mec. Bartłomiej Jankowski nie wyklucza, że jego klient wystąpi o odszkodowanie.

Przypomnijmy, Wojciech Kwaśniak został przed laty pobity przez nieznanych sprawców, gdy po interwencji KNF wszczęto śledztwo dotyczące SKOK Wołomin. Kwaśniak tropił patologie w tej instytucji, broniąc Polaków oszczędzających pieniądze.

Jak informowała "Gazeta Wyborcza", wynajęci przez przedstawiciela wołomińskiego SKOK sprawcy zaatakowali Kwaśniaka przed jego domem. Wiele miesięcy leżał potem w szpitalu.

Kwaśniak miał ponad 40 szwów na głowie, połamany nadgarstek i kości ręki. Przez około dwie minuty Krzysztof A., pseudonim "Twardy", okładał Wojciecha Kwaśniaka metalową pałką. Celował w głowę. Dostał zlecenie od Piotra P., ówczesnego przewodniczącego rady nadzorczej SKOK-u Wołomin, w której były wiceszef KNF zlecił kontrolę.

– To oburzające, cztery lata temu Wojciech Kwaśniak omal nie został zabity w związku z tą sprawą, dzisiaj ci, którzy zlecili zamach na niego, są na wolności, a on sam jest zatrzymany pod absurdalnymi zarzutami" – powiedział "GW" mecenas Jerzy Naumann, komentując w grudniu spektakularną akcję CBA.


źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction