PiS zmienia obietnicę Kaczyńskiego. Zerowy podatek jednak nie dla wszystkich młodych

Minister finansów potwierdza limity w zwolnieniu z PIT młodych ludzi.
Minister finansów potwierdza limity w zwolnieniu z PIT młodych ludzi. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Minister finansów Teresa Czerwińska potwierdziła, że będą limity w zwolnieniu z PIT młodych ludzi. To nawiązanie do deklaracji złożonej przez Jarosława Kaczyńskiego, podczas ostatniej konwencji PiS. Lider partii zapowiadał likwidację podatku PIT dla osób poniżej 26 roku życia.


– Nie może być tak, że wszystkie zarobki młodych ludzi zostaną zwolnione z podatku dochodowego, bo tu mogłoby dochodzić do oszustw i nadużyć – powiedziała Teresa Czerwińska w rozmowie z RMF FM.

Jednym z rozważanych scenariuszy ma być wprowadzenie limitu na poziomie 85 tysięcy złotych rocznie. Zarobki powyżej tej kwoty byłyby obłożone stawką 32 procent, tak jak innych. Minister finansów zapytana o to na antenie stacji, nie chciała jednak potwierdzić, czy pomysł jest rzeczywiście brany pod uwagę, ale też nie zaprzeczyła tym doniesieniom.

RMF FM informuje, że prawdopodobnie z podatku zostaną zwolnione tylko dochody z tytułu umowy o pracę. Nie zmieniłaby się sytuacja zatrudnionych na umowy o dzieło i zlecenie. Te byłyby opodatkowane jak obecnie.

Obietnica Kaczyńskiego
Minister finansów swoją wypowiedzią ostudziła entuzjazm tych, którzy szybko uwierzyli w obietnicę Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przedstawił główne cele programowe partii rządzącej podczas ostatniej konwencji. Oprócz 500+ na każde dziecko czy 1100 złotych dla każdego emeryta, Kaczyński zapowiadał likwidację właśnie podatku PIT dla osób poniżej 26 roku życia. 

– Wszystko zrealizujemy przed wyborami, dlatego - krótko mówiąc - to nie są żadne obiecanki. To jest zwiększenie naszej wolności i naszej równości – powiedział Kaczyński. – 1 maja te sumy otrzymają emeryci. Od 1 lipca 500+ na pierwsze dziecko. Pozostałe zobowiązania do końca lata, przypominam, że kończy się ono 21 września – mówił.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka