"Zwyciężymy, choć to trudna droga pod górę". Kaczyński witany jak król, oto co obiecał przed wyborami

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości.
W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Screen/Twitter/Prawo i Sprawiedliwość
Na sobotniej konwencji PiS Jarosław Kaczyński został przywitany owacją na stojąco. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przedstawił główne cele programowe partii rządzącej.


500+ na każde dziecko, 1100 złotych dla każdego emeryta, zadbanie o połączenia komunikacyjne w każdej gminie i likwidacja podatku PIT dla osób poniżej 26 roku życia. PiS rozpoczął swoją walkę o kolejne lata rządów w Polsce, zapewniając realizację swoich obietnic jeszcze przed wyborami. Główne cele Nowej Areny Programowej Prawa i Sprawiedliwości przedstawił Jarosław Kaczyński.

– Zaczynamy kampanię wyborczą 2019 roku. Będzie ona w dwóch turach, każda z nich jest ważna. Oczywiście ta na jesieni najważniejsza. Stawką tej kampanii jest Polska – przyszłość Polski i przyszłość Polaków. Polska dla wszystkich czy Polska dla niektórych? – pytał Kaczyński.Prezes PiS mówił, że najważniejsze kwestie to wolność i równość wszystkich Polaków. Równość wobec prawa i równość szans na społeczny awans dla każdego mieszkańca kraju nad Wisłą. Prawo i Sprawiedliwość ma być gwarantem realizacji tych celów, w przeciwieństwie do Koalicji Europejskiej.

– Pani Holland powiedziała nie tak dawno temu słowa, które były ostatnio często powtarzane. To zdanie: "Byle było tak jak było" Kiedy nasi przeciwnicy polityczni wygrają będzie gorzej niż było – mówił Kaczyński.

– Jeżeli najkrócej opisać sens polityki dobrej zmiany, to tym sensem jest obrona tego wszystkiego co jest naszym prawem, co wynika z polskiej tradycji, z polskiej kultury, ale także z tej cywilizacji – dodał prezes PiS.Wiarygodność
Poza równością i wolnością, prezes PiS mówił również sporo o wiarygodności, przedstawiając Prawo i Sprawiedliwość, jako tych, którzy pokazali, że wyborcy mogą im zaufać.


– Wszystko zrealizujemy przed wyborami, dlatego krótko mówiąc to nie są żadne obiecanki. To jest zwiększenie naszej wolności i naszej równości – powiedział Kaczyński. – 1 maja te sumy otrzymają emeryci. Od 1 lipca 500+ na pierwsze dziecko. Pozostałe zobowiązania do końca lata, przypominam, że kończy się ono 21 września – mówił.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii
Duracell 0 0Zabawki z prawdziwą mocą. Służą nie tylko do zabawy
0 0Zebrali pół miliona dla okradzionej 99-latki. Teraz czytają, że się "wzbogacili"
0 0"Kapelani zamiast personelu". Ten lekarz stworzył grupę, która tropi patologie w szpitalach

TYLKO W NATEMAT

O TYM SIĘ MÓWI 0 0O co chodzi z #SilniRazem? Atak PiS jeszcze bardziej wypromował twitterową akcję
WYWIAD 0 0Posłanka PO "dopadła" kolejnego hejtera z internetu. Tłumaczy, dlaczego im nie odpuści
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0Rodzicu, takiej szkoły dla twojego dziecka chce PiS. Przeczytałam nowy program partii
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał