Do kiedy trzeba rozliczyć PIT 2019?

Ostatecznego terminu rozliczenia się z fiskusem lepiej pilnować.
Ostatecznego terminu rozliczenia się z fiskusem lepiej pilnować. Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta
Początek każdego roku, to dla wszystkich podatników czas rozliczania się z fiskusem. Oczywiście, lepiej zrobić to wcześniej niż później, ale nie ukrywajmy, że zdarza nam się to odwlekać do ostatnich dni. Do kiedy więc należy rozliczyć swój PIT? Jak sprawdzić, kiedy dostaniemy zwrot podatku?


Na rozliczenie się ze skarbówką, mamy czas do 30 kwietnia. Dotyczy to PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Co prawda, pracujący na umowę o pracę lub umowy cywilnoprawne nie muszą w zasadzie pamiętać o istnieniu rozliczenia (od tego roku może to zrobić za nas skarbówka), jednak w przypadku, gdy chcemy zmienić coś względem zeszłorocznej deklaracji lub skorzystać z nowych ulg i zwolnień, ten termin nadal obowiązuje.

Jak już to zrobimy, pozostanie czekać na zwrot części tego, co przez cały rok odprowadziliśmy do budżetu państwa. I że podobnie do zeszłego roku, na Portalu Podatkowym będzie można sprawdzić kiedy nastąpi zwrot podatku. Informacja będzie dostępna po wpisaniu numeru PESEL i zaokrągloną kwotę przychodu za 2018 rok.

Jeśli wprowadzone dane są poprawne to pojawi się informacja o statusie "zrealizowano" lub "w trakcie realizacji". W przypadki tego drugiego komunikatu chodzi o wciąż trwający proces zwrotu nadpłaty w urzędzie skarbowym. Jeżeli dane są niepoprawne, to wówczas użytkownik zostanie poinformowany o tym stosowną informacją.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
NOWE INFORMACJE 0 0Afera hejterska zbiera żniwo. Sędzia Cichocki sam złożył rezygnację