Dlaczego Łuków jest na mapie kościelnej pedofilii? Ksiądz wykorzystał tam półprzytomnego pacjenta

Były kapelan szpitala w Łukowie wykorzystał seksualnie unieruchomionego pacjenta.
Były kapelan szpitala w Łukowie wykorzystał seksualnie unieruchomionego pacjenta. fot. 123RF / zdjęcie poglądowe
Były kapelan szpitala w Łukowie w woj. lubelskim dopuścił się napaści seksualnej na unieruchomionego pacjenta. Został już za to skazany prawomocnym wyrokiem. A jednak sąd okręgowy zawiesił wykonanie kary więzienia.


Ksiądz Stanisław B. kapelanem szpitala w Łukowie był do 2010 r. Kościół potem przeniósł duchownego na to samo stanowisko do szpitala w Radzyniu Podlaskim. Pracował tam do 2016 r. Jednak w momencie przenosin z Łukowa do Radzynia władze kościelne miały nie wiedzieć o czynach duchownego – podał portal 24wspolnota.pl.


"Doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej w postaci masturbacji przy wykorzystaniu bezradności pokrzywdzonego, znajdującego się pod wpływem leków sedatywnych oraz w stanie unieruchomienia kończyn i z założonymi drenami" – brzmiał wyrok sądu, do którego dotarł "Fakt".

Duchowny zakradł się więc do półprzytomnego, znajdującego się pod wpływem leków pooperacyjnych, nie mogącego się bronić mężczyzny (miał połamane, częściowo unieruchomione kończyny) i wykorzystał go seksualnie.

W 2017 r. Stanisław B. został skazany przez sąd rejonowy w Łukowie na dwa lata więzienia i zapłacenie 15 tys. ofierze molestowania. Adwokat księdza zaskarżył wyrok, uznając, że jest zbyt surowy. Sąd Okręgowy w Lublinie zawiesił wykonanie kary na pięć lat.


Łuków z powodu księdza Stanisława B. trafił na mapę kościelnej pedofilii, którą można znaleźć na stronie fundacji "Nie lękajcie się". Ta sama fundacja opublikowała też głośny raport o pedofilii wśród księży w Polsce, który wręczono w Watykanie papieżowi Franciszkowi.

Znalazły się w nim poza bulwersującymi historiami z udziałem księży (na przykład Henryka Jankowskiego) także nazwiska tych członków episkopatu, którzy ukrywali bądź przenosili księży sprawców w inne miejsca w Kościele.

źródło: 24wspolnota

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"