Kto przeżyje w finałowym sezonie "Gry o tron"? Wyliczyli to... naukowcy

Ostatni sezon zbliża się wielkimi krokami
Ostatni sezon zbliża się wielkimi krokami Fot. "Gra o tron" / materiały promocyjne
"Gra o tron" to bez wątpienia najpopularniejszy i najbardziej emocjonujący serial ostatnich lat. Widzowie stracili na nim dużo nerwów i wylali litry łez – szczególnie, kiedy ginęli ich ulubieni bohaterowie. Śmierci jest bowiem w "Grze o tron" pod dostatkiem. Ale kto zginie, a kto przeżyje w ostatnich odcinkach? To pytanie spędza wielu fanom sen z powiek.


Dwóch epidemiologów z Macquarie University w Sydney postanowiło wyliczyć, kto ma szanse na przeżycie w 8. sezonie "Gry o tron". Wszystko z pomocą nauki – eksperci posługiwali się metodą analiz demograficznych, zwanych analizami przeżyciami i korzystali z superszybkich komputerów.

Ich przedsięwzięcie robi wrażenie. Naukowcy zgromadzili biografie wszystkich żyjących jeszcze w serialu bohaterów i wzięli pod uwagę zjawiska społeczne, polityczne i przyrodnicze ze wszystkich siedmiu sezonów. Zbadali kążdą bitwę, wojnę, epidemię, zabójstwo i zgon z przyczyn naturalnych.

Kto według badań epidemiologów przeżyje w ostatnich odcinkach? Największe szanse maja Sansa i Arya Stark. Za nimi uplasowała się Cersei Lannister. Dalsze miejsce zajmują bracia wymienionych bohaterek – Tyrion Lannister i Jon Snow. Powody do obaw maja jednak fani Królowej Smoków – w zestawieniu zabrakło Daenerys Targaryen, co oznacza że może ona nie przeżyć finałowego sezonu.8. sezon telewizyjnego hitu już 14 kwietnia. Każdy odcinek będzie trwał około 90 minut. – Bohaterowie jednoczą się w walce ze wspólnym wrogiem, borykając się z przeszłością i określając siebie w obliczu pewnej śmierci – mówil o nowej serii Bryan Cogman, jeden z producentów wykonawczych serialu. Z kolei Richard Plepler, dyrektor generalny HBO, stwierdził, że "twórcy przeskoczyli poprzeczkę" i 8. sezon będzie prawdziwym widowiskiem.


źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun