Cejrowski przestrzega. W dwóch zdaniach dowodzi, czym mogą się skończyć rządy PiS

Wojciech Cejrowski pokazał, czym mogą skończyć się rządy PiS. Nawiązał do Wenezueli.
Wojciech Cejrowski pokazał, czym mogą skończyć się rządy PiS. Nawiązał do Wenezueli. Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta
Wojciech Cejrowski napisał kilka zdań o trwającym kryzysie w Wenezueli, a przy okazji wbił szpilę politykom PiS. Znany podróżnik nawiązał do refom przeprowadzanych przez partię Jarosława Kaczyńskiego, a szczególnie miał na myśli programy socjalne. Jego zdaniem taka polityka może zrujnować kraj.


Wenezuelski kryzys polityczny i gospodarczy to wciąż temat, który nie znika z czołówek światowych mediów. W styczniu USA odwołały z Wenezueli część swojego personelu dyplomatycznego. Podobną decyzję podjęły Niemcy kilka dni temu.

W kraju, w którym władzę sprawuje socjalista Nicolas Maduro, sytuacja stale się pogarsza. Chodzi o zwykłe warunki do życia oraz kwestie bezpieczeństwa. Ostatnio doszło do wielkiego "blackoutu" – prawie w całym kraju nie było prądu. Co za tym idzie – zabrakło wody, lekarze nie byli w stanie ratować życia w szpitalach, na ulicach zaczęli grasować szabrownicy.

Cejrowski wbił szpilę PiS
W sprawie dramatycznego rozwoju wydarzeń w państwie Ameryki Południowej wypowiedział się Wojciech Cejrowski. Na Facebooku opublikował krótki, ale bardzo dosadny wpis.

"#Wenezuela upadła. Ewakuacja ambasad. Wystarczyło 20 lat. (#Socjalizm wprowadzono w roku 1999.)" – przypomniał na wstępie. W dalszej części znany podróżnik nawiązał do sytuacji politycznej, którą mamy obecnie w Polsce. "Reformy ANALOGICZNE do programu socjalnego #PiS zrujnowały kraj dużo bogatszy od PL (ropa, złoto, diamenty, wołowina)" – wymieniał Cejrowski.
Cejrowski w TVP
Podróżnik i prawicowy publicysta do niedawna miał szanse na promowanie swoich poglądów w TVP Info. Pod koniec 2018 r. dowiedział się jednak, że jego program został zdjęty z anteny.

Być może TVP nie spodobało się, że dziennikarz spalił w programie "Minęła 20" flagę Unii Europejskiej (na wizji tego nie pokazano – ten fragment pozostał jedynie na nagraniu zamieszczonym na YouTube). Jarosław Olechowski, szef "Wiadomości" TVP stwierdził wtedy na Twitterze, że Cejrowskiemu jest potrzebna "krótka przerwa na refleksję".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...