Trzaskowski stawia Rabieja do pionu po słowach o związkach partnerskich. Wydał mu polecenie

Rafał Trzaskowski skrytykował wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja po jego wypowiedzi o chęci zalegalizowania związków osób jednej płci.
Rafał Trzaskowski skrytykował wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja po jego wypowiedzi o chęci zalegalizowania związków osób jednej płci. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Paweł Rabiej udzielił kontrowersyjnego wywiadu, w którym wyjawił swoje oczekiwania co do legalizacji związków partnerskich. Jednym z następnych kroków miałaby być prawna możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Słowa polityka Nowoczesnej skomentował już jego przełożony w stołecznym ratuszu, prezydent Rafał Trzaskowski.


Paweł Rabiej, który pozostaje w związku z innym mężczyzną, kilka miesięcy temu wyznał, że brakuje mu dziecka. W piątkowym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" rozwinął tę myśł. Przekonywał, że w Polsce należy wprowadzić legalizację związków osób jednej płci. To będzie jednak tylko pierwszy krok.

– Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – wyliczał kolejne rozwiązania, jakich by oczekiwał Rabiej. Czy wiceprezydent Warszawy poszedł za daleko?

"Działaniom Warszawy przyświeca walka z brakiem tolerancji. Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem" – napisał prezydent Warszawy na Twitterze. Słowa polityka Nowoczesnej skrytykował też Roman Giertych. "Czy ktoś jeszcze uważa, że temat LGTB, to dobry temat na wybory? Każdy kto promuje ten temat, to obiektywnie przyjaciel J. Kaczyńskiego i PiS. Nawet jeżeli motywy jego działania są inne" – stwierdził na Twitterze. I dołączył dane, które mają pokazywać, że prawie dwa razy więcej osób jest przeciwko lekcjom dotyczących LGBT niż tych, którzy je popierają.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji