Brejza ogłosił niespodziewaną decyzję ws. politycznej przyszłości. "Trzeba odsunąć PiS od władzy"

Krzysztof Brejza ogłosił, że wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu kujawsko-pomorskiego. Decyzję poseł PO motywuje potrzebą odsunięcia PiS od władzy.
Krzysztof Brejza ogłosił, że wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu kujawsko-pomorskiego. Decyzję poseł PO motywuje potrzebą odsunięcia PiS od władzy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Krzysztof Brejza ogłosił, że wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poseł PO, znany z ujawniania finansowych nieprawidłowości w obozie "dobrej zmiany", swoją niespodziewaną decyzję ogłosił na Twitterze. "Trzeba odsunąć PiS od władzy, a pierwszy etap tego boju to eurowybory" – motywuje swoje polityczne plany we wpisie.


"Postanowiłem wystartować do PE. Wszystkie ręce na pokład. Cel jest jasny: Polska wolna i silna w Europie." – napisał poseł PO, który wystartuje do Europarlamentu w barwach Koalicji Europejskiej.Brejza wystartuje z okregu kujawsko-pomorskiego. Ujawnił to w odpowiedzi na pytanie użytkownika Twittera. Decyzja o starcie do PE wzbudziła mieszane odczucia. Jedni gratulowali, inni żałowali, że zabraknie go w polskiej polityce.

"Pan jest potrzebny tutaj, w Polsce, żeby dalej tropić niegodziwości rządzących...w PE rozmyje się Pan w biurokratycznej machinie" – napisał komentujący wpis parlamentarzysty PO.

Krzysztof Brejza trafił na pierwsze strony gazet i czołówki portali internetowych za sprawą ujawniania finansowych afer PiS i rządu. Pokazywał miedzy innymi wielokrotnie bulwersującą opinię publiczną skalę nagród w rządzie Beaty Szydło. Ostatnio jednym zdjęciem na Twitterze obalił narrację Jarosława Kaczyńskiego o braku związków spółki Srebrna z Prawem i Sprawiedliwością.


Dorota i Krzysztof Brejzowie pierwszego wspólnego wywiadu udzielili naTemat. Opowiedzieli w nim o kulisach politycznej działalności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji