Brejza się nie przestraszył i znowu robi "bum!" Ujawnił drugie pensje polityków Prawa i Sprawiedliwości z 2016 roku

Krzysztof Brejza ujawnił na Twitterze drugie pensje ministrów w rządzie Beaty Szydło w 2016 r.
Krzysztof Brejza ujawnił na Twitterze drugie pensje ministrów w rządzie Beaty Szydło w 2016 r. fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
W 2016 roku ministrowie rządu Beaty Szydło otrzymali nagrody w wysokości ponad miliona złotych. Takie informacje ujawnili posłowie Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza, Mariusz Witczak i Marcin Kierwiński. Jak poinformował Brejza na Twitterze, na informację z Kancelarii Premiera musieli czekać cztery miesiące.


"Po 4 miesiącach interwencji dotarliśmy do drugich pensji polityków PiS wypłacanych w 2016. Drugie pensje PiS za 2016 i 2017 muszą być zwrócone do budżetu. Gdyby nie ujawnienie tych kwot wypłacaliby sobie dalej" – napisał poseł Platformy Obywatelskiej.
Łącznie wyszło ponad milion złotych dla ministrów Beaty Szydło w 2016 roku. Najwięcej dostali Witold Waszczykowski, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Krzysztof Tchórzewski i Beata Kempa – po 33 tys. zł. Ówczesna premier otrzymała 15 tys. zł. Według dokumentów jakie Platforma dostała z KPRM, pieniądze miały zostać w maju przekazane Caritasowi. Dla polityków PO te zapewnienia nie są wystarczające.

PO: żądamy dowodów
– Nie chcemy ufać tej władzy - władzy, która połaszczyła się na pieniądze publiczne, że rzeczywiście przekazali wszystkie pieniądze niesłusznie pobrane na Caritas. Żądamy dowodów, żądamy, aby wszystkie przelewy (...) za 2017 i 2016 r. zostały pokazane opinii publicznej" – powiedział na piątkowej konferencji prasowej Marcin Kierwiński.

Krzysztof Brejza ujawnił wcześniej, że w 2017 roku decyzję o przyznaniu samej sobie nagrody w wysokości 65 tys. zł podjęła sama Beata Szydło. Z kolei według informacji, które ujawnił Grzegorz Drobiszewski z PO, suma nagród dla ministrów w 2017 r. wyniosła ponad 2 mln zł. Kwota wydaje się gigantyczna, jeśli porównać ją do danych za osiem lat rządów PO. Wypłacono wtedy łącznie 38 tys. zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"