Brejza jednym zdjęciem zgasił narrację Kaczyńskiego. Prezes mówił o związkach ze Srebrną

Krzysztof Brejza opublikował zdjęcia budynków należących do Srebrnej z materiałami wyborczymi PiS.
Krzysztof Brejza opublikował zdjęcia budynków należących do Srebrnej z materiałami wyborczymi PiS. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a partią – kategorycznie oświadczył Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla prawicowego tygodnika "Sieci". Tymczasem poseł opozycji pokazał dwa zdjęcia, które stawiają słowa prezesa PiS w zupełnie innym świetle.


– Za bezczelną manipulację uznaję twierdzenie, że ta sprawa ma cokolwiek wspólnego z art. 24 Ustawy o partiach politycznych, która zakazuje im działalności gospodarczej. Dlaczego to manipulacja? Bo nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a partią. Żadnych. To są dwie oddzielne instytucje – powiedział Jarosław Kaczyński.

Poseł PO Krzysztof Brejza, dyżurny ekspert od finansów obozu władzy, wrzucił tymczasem na Twittera dwa zdjęcia biurowców należących do Srebrnej. Widzimy na nich billboardy wyborcze Jarosława Kaczyńskiego i Patryka Jakiego.


Jak zauważył polityk, materiały wyborcze PiS i Patryka Jakiego musiały zostać sfinansowane zgodnie z prawem przez komitet wyborczy PiS.

Co jeszcze powiedział Kaczyński?
W wywiadzie dla "Sieci" prezes PiS odpierał zarzuty opozycji, twierdząc, że taśmy Kaczyńskiego "to nawet nie jest kapiszon". Dzielnie sekundował mu prowadzący rozmowę Jacek Karnowski. Redaktor naczelny "Sieci" formułował pytania z gotową tezą, która była jednocześnie atakiem na opozycję czy nieprzychylne władzy media.

Kilka cytatów z rozmowy szczególnie warto zapamiętać. – PiS to prawdziwy pancernik, bo przecież są takie zwierzęta. Można powiedzieć, mamutopancernik – zażartował prezes PiS. Innym ciekawym wątkiem z wywiadu był ten, w którym lider prawicy wyjaśnił, dlaczego nie jest krwawym dyktatorem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN