PiS może i ma problem z wyborami do Europarlamentu, ale Sejm to co innego. Świetny wynik w nowym sondażu

PO i PiS zyskują, traci Wiosna Biedronia.
PO i PiS zyskują, traci Wiosna Biedronia. Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w marcu, PiS zdobyłoby 44 proc. poparcia. Ponad dwa razy mniej Polaków zagłosowałoby na PO. W dodatku Wiosna Roberta Biedronia traci względem poprzednich badań – to wyniki badania przeprowadzonego przez CBOS.


Według nowego badania CBOS-u na PO chce głosować 20 proc. respondentów, a trzeci ruch Kukiz'15 5 procent. Progu wyborczego nie przekroczyły PSL (3,5 proc.) i... Wiosna Roberta Biedronia (3,9 proc.). Dodajmy, że Prawo i Sprawiedliwość w porównaniu z badaniem z ubiegłego miesiąca zyskało 4 p.p., a PO – 5 p.p. Notowania Kukiz'15 nie zmieniły się od ostatniego badania CBOS. Wiosna od lutego straciła 6 p.p., a PSL – 1 p.p.Na dalszych miejscach znalazły się SLD z 3 proc. poparcia, Nowoczesna z 2-procentowym poparciem oraz KORWIN, Partia Razem oraz Zieloni, którzy otrzymali po jednym procencie. 14 proc. pytanych nie wiedziało, na kogo oddałoby swój głos.


Ponadto CBOS wskazuje, że dość gwałtowny spadek notowań ugrupowania kierowanego przez Roberta Biedronia spowodowany jest porozumieniem partii opozycyjnych i zawiązanie Koalicji Europejskiej.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...