To już drugi taki sondaż dziś. Absolutna dominacja PiS w wyborach do Sejmu

Jarosław Kaczyński ma w tym dniu co najmniej dwa powody do radości.
Jarosław Kaczyński ma w tym dniu co najmniej dwa powody do radości. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To już drugie takie badanie w ciągu jednego dnia. Tym razem sondaż przeprowadzony przez pracownię Kantar Public potwierdził wysoką przewagę PiS nad PO w ewentualnych wyborach do Sejmu. Jednocześnie do parlamentu dostały się jeszcze PSL oraz Wiosna Roberta Biedronia.


Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w marcu, zgodnie z badaniem Kantar Public PiS zdobyłoby 38 proc. głosów, a PO 21 proc.. Na trzecie miejsce wskoczyły dwie partie – PSL i Wiosna, które zanotowały 5-procentowe poparcie. Jednak w drugim przypadku taki wynik oznacza spadek aż o 6 punktów procentowych.

Na Kukiz'15 oraz SLD zamierza głosować po 4 proc. badanych. Po 2 proc. głosów uzyskały Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz Nowoczesna; Partię Razem i Ruch Narodowy poparło po 1 proc. badanych. 17 proc. ankietowanych nie wiedziało, na kogo oddałoby swój głos.

Przypomnijmy, w innym piątkowym sondażu – przeprowadzonym przez CBOS – PiS zdobyło 44 proc., PO 20 proc, Kukiz'15 5 proc., a PSL i Wiosna znalazły się pod progiem wyborczym uzyskując niecałe 4 proc. poparcia.

źródło: interia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji