A co, gdyby Modern Talking śpiewało... po niemiecku?! Po latach zrobiono taką przeróbkę ich hitu

Jak brzmiałoby Modern Talking, gdyby zespół śpiewał w ojczystym języku niemieckim? Odpowiedź przynosi teraz "Cherry Lady" w wykonaniu rapera Capital Bra.
Jak brzmiałoby Modern Talking, gdyby zespół śpiewał w ojczystym języku niemieckim? Odpowiedź przynosi teraz "Cherry Lady" w wykonaniu rapera Capital Bra. Fot. YouTube.com/Joker bra; YouTube.com/Modern Talking
Zespół Modern Talking zna kilka pokoleń ludzi na całym świecie. Powszechnie wiadomo, że Dieter Bohlen i Thomas Anders pochodzą z Niemiec, ale uparcie stronili od śpiewania swoich przebojów w ojczystym języku. Jak brzmi najsłynniejszy kawałek Modern Talking "Cherri Cherri Lady" w germańskiej wersji dowiadujemy się dopiero po latach. Za jego przeróbkę wziął się święcący triumfy za Odrą raper Capital Bra.


A wszystko zaczęło się od medialnego konfliktu tego 24-latka z Dieterem Bohlenem. Współzałożyciel Modern Talking w jednym z wywiadów nie do końca mógł uwierzyć, że młodzież w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oszalała na punkcie urodzonego w Rosji i wychowanego na Ukrainie rapera-samouka. Dosadnie wypowiedział się przy tej okazji o całej scenie hip-hopowej.

– Każdy rapuje o swoim Maybachu, a pod koniec dnia wraca na rowerze do dwupokojowego mieszkanka – kpił Bohlen. – Nie znam żadnego rapera, który ma Maybacha. Wynajmują takie auta do teledysków, a po dwóch godzinach starannie je czyszczą i odstawiają – dodał jeden z najbogatszych ludzi w niemieckim showbiznesie.

Riposta podbijającego listy przebojów Capital Bra była mocna. Raper sięgnął po komórkę, by nagrać filmik z kilkoma słowami do legendy Modern Talking. Jeszcze ważniejsze miał Bohlenowi do pokazania. Tak się akurat złożyło, że nerwy poniosły go w jego apartamencie, z okien którego widać było zaparkowany na dole luksusowy samochód (co prawda nie Maybacha, ale horrendalnie drogie BMW).


Ta celebrycka potyczka miała jeszcze kilka rund, z których ostatnią okazała się dość zaskakująca produkcja. Capital Bra postanowił bowiem popsuć nerwy królowi niemieckiego popu poprzez przerobienie przeboju Modern Talking "Cherri Cherri Lady". Tak oto popkultura po latach doczekała się wersji tej piosenki w języku niemieckim. Jak to brzmi, oceńcie sami:Wszystkich tych, którzy przez lata googlowali (a to jedno z najpopularniejszych muzycznych wyszukań...) za "Modern Talking po niemiecku", musimy jednak nieco zmartwić. Choć Capital Bra w swojej "Cherry Lady" zachował słynną melodię, to tekst jest mocno zmieniony i "uwspółcześniony".

Samemu Dieterowi Bohlenowi te zabiegi na jego hicie musiały się jednak spodobać. Na początku weekendu Capital Bra opublikował bowiem kolejny filmik ze swojego apartamentu, na którym widać, że... gości tam 65-letni kolegę po muzycznym fachu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Kaczyński mówił o rodzinie, ale znów podzielił Polaków. "Marginalne zjawiska mają być normą"
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Negatywne komentarze na Allegro się opłacają. Za ich usunięcie płacą nawet 80 zł
TYLKO W NATEMAT 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Afera podkarpacka. Zatrzymano byłych funkcjonariuszy CBŚP i CBA