Maturzysta z Gdańska wysłał poruszający list do Dudy. "Jest nam po ludzku wstyd"

19-letni uczeń gdańskiego liceum wysłał do Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego poruszający list dotyczący trudnej sytuacji nauczycieli.
19-letni uczeń gdańskiego liceum wysłał do Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego poruszający list dotyczący trudnej sytuacji nauczycieli. Fot. Facebook / Karol Rola
Konrad Rola to 19-letni uczeń klasy maturalnej VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Wysłał list do najważniejszych osób w państwie, który dotyczył sytuacji nauczycieli. Pod listem podpisało się jego 250 kolegów i koleżanek.


Jak napisał w liście jest nie tylko uczniem szkoły średniej, ale też "patriotą zatroskanym o przyszłość i losy naszej ojczyzny". "Widząc ogrom pracy, jaki nasi nauczyciele wkładają w naszą edukację (…) jest nam po ludzku wstyd, kiedy słyszymy, ile zarabiają" – czytamy w piśmie, które zostało skierowane także do premiera Mateusza Morawieckiego i minister edukacji Anny Zalewskiej.

Jak ocenił Konrad, praca nauczycieli jest głównie poświęceniem i za to 19-latek im podziękował w imieniu swoim i kolegów. Dodał, że "osoby zatrudnione w sieciach sklepów na stanowisku sprzedawca/kasjer (nie umniejszając w żaden sposób ich pracy i wysiłkowi) zarabiają tyle samo lub nawet więcej od ludzi, którzy są odpowiedzialni za wychowanie kolejnych pokoleń Polek i Polaków w równej mierze co ich rodzice, dziadkowie czy opiekunowie". 

"Nauczyciele są zdesperowani i sfrustrowani, co całkowicie rozumiemy" – przyznał licealista i zaapelował o jak najszybszy konsensus rządu z nauczycielami i udzielenie im podwyżek w żądanym wymiarze.

Co do prezydenta Dudy, to gdy w Warszawie w Centrum Dialogu zbliżały się rozmowy ostatniej szansy, zauważył na Instagramie, że przyszła wiosna. Wyraził radość z tego powodu i zachęcił do aktywności na świeżym powietrzu. Do wpisu dołączył zdjęcia kwiatków i liczne hasztagi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Węgrzy w Budapeszcie pokazali, co robić, by pokonać Orbana. Lekcja dla rywali PiS
0 0Trump ich zdradził, znaleźli nowego sojusznika. Oto skutki pierwszych dni tureckiej inwazji w Syrii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Miały być darmowe podręczniki, a nie ma ich wcale. Tak się zmusza rodziców do płacenia

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
FELIETON 0 0A może czas po prostu przestać płakać i w końcu zrozumieć, że właśnie taka jest Polska: PiS-owska