Jest wyrok dla wnuka Lecha Wałęsy za jazdę po pijanemu. "Zmuszał pieszych do ucieczki"

Dominik W., wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy, został skazany za jazdę po pijanemu.
Dominik W., wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy, został skazany za jazdę po pijanemu. fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta
Dominik W., 22-letni wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy, został skazany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Wyrok jest nieprawomocny.


Dominikowi W. groziła kara 12 lat więzienia. Gdański sąd rejonowy skazał go na 2 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna był oskarżony o jazdę po pijanemu, znieważenie policjantów i przemoc wobec ochroniarza. Jak powiedziała Wirtualnej Polsce prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, mężczyzna "jechał od krawężnika do krawężnika, wjeżdżał na chodniki i zmuszał pieszych do ucieczki".

Proces zaczął się pod koniec lipca 2018 roku. W obronie wnuka stanął Lech Wałęsa, który skrytykował "pis-owskie sądy i prokuratury" za to, że wnuk mimo wpłacenia kaucji musiał pozostać w areszcie. – Mszczą się na mojej rodzinie dlatego, że mnie nie mogą trafić – powiedział były prezydent RP.

– Chłopak popełnił przestępstwo i musi za to odpowiedzieć, ale to młody gówniarz. Dopiero co został ojcem, opiekuje się dzieckiem, chodzi do szkoły. Zrobił wybryk i czeka go kara, ale kaucja została wpłacona i nie musiał dodatkowo zostać w areszcie – przekonywał Wałęsa.


To nie są pierwsze kłopoty z prawem młodego mężczyzny. Wcześniej został skazany za przemoc wobec byłej dziewczyny swojego brata.

źródło: RadioGdansk.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...