Marszałek z gigantyczną pensją twierdzi, że "pracuje dla idei". To samo doradził nauczycielom

Marszałek Karczewski poucza nauczycieli, że powinni pracować dla idei. Sam zarabia prawie 20 tys. zł miesięcznie.
Marszałek Karczewski poucza nauczycieli, że powinni pracować dla idei. Sam zarabia prawie 20 tys. zł miesięcznie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Już mówiłem, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei – tak poucza nauczycieli marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Miesięczne dochody tego polityka PiS to prawie 20 tys. zł., a pensje nauczycielskie bywają nawet dziesięciokrotnie niższe.


Marszałek Senatu na porannej konferencji prasowej mówił o strajku nauczycieli. Apelował do nich, by pomyśleli o dzieciach i z uwagi na ich dobro "niezwłocznie wrócili do obowiązków". Stwierdził, że nauczycieli powinni zająć się tym, co "dla nich jest istotne i dla nas". Zdaniem Karczewskiego, pensje w kategoriach istotnych rzeczy się nie mieszczą.

– Znowu zostanę zhejtowany i skrytykowany, bo kiedyś już mówiłem, przy sporze z rezydentami, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinniśmy pracować – rozwinął swą myśl polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Ile zarabia Karczewski, a ile nauczyciele?
Z oświadczenia Stanisława Karczewskiego za 2017 r. wynika, że łącznie odebrał w ramach marszałkowskiej pensji ponad 200 tys. zł. Miał też dietę parlamentarną w wysokości 30 tys. zł, a także dietę wyjazdową w wysokości 5 tys. zł. Miesięcznie daje to ok. 19,7 tys. zł.


To pobory nieporównywalne z nauczycielskimi pensjami. – Zarabiamy między 1750 a 2800 zł na rękę. Jedynie część z nas otrzymuje dodatki – mówili nauczyciele ankietowani przez "Rzeczpospolitą".

Była to reakcja na wyliczenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, z których wynika, że stażysta w 2018 r. zarabiał miesięcznie około 2087 zł na rękę, nauczyciel kontraktowy - 2309 zł, mianowany - 2976 zł, a dyplomowany – 3784 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Dwóch facetów z komputerem zawstydziło sondażownie. Sztuczna inteligencja przewidziała wynik wyborów

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych