Broniarz mobilizuje PiS do zwołania okrągłego stołu. Dlatego przypomniał Lecha Kaczyńskiego

Sławomir Broniarz, szef ZNP, chce jak najszybszego zwołania okrągłego stołu.
Sławomir Broniarz, szef ZNP, chce jak najszybszego zwołania okrągłego stołu. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Co z okrągłym stołem? ZNP coraz bardziej się niecierpliwi i pospiesza rząd. Prezes związku Sławomir Broniarz sięgnął więc kilkanaście lat wstecz i przypomniał działania Lecha Kaczyńskiego. To pomoże?


Strajk nauczycieli trwa już tydzień i na razie nie widać jego końca. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie poddaje się i nie przyjmuje porozumienia, które rząd podpisał z oświatową "Solidarnością". Nie chce również rozmawiać, dopóki gabinet Mateusza Morawieckiego nie przedstawi nauczycielom nowym propozycji. Dopiero wtedy możliwe będzie zwołanie okrągłego stołu, a inicjatywę tę popiera i ZNP, i PiS.
Teraz prezes ZNP Sławomir Broniarz postanowił zmotywować rząd do działania w nieco inny sposób. Mianowicie wykorzystał do tego osobę Lecha Kaczyńskiego – rząd regularnie podkreśla bowiem, że kontynuuje politykę zmarłego prezydenta, z czym jednak nie do końca zgadza się opozycja.

Broniarz wstawił więc na Twittera zdjęcie z sierpnia 2008 r., na którym jest z Lechem Kaczyńskim oraz kilkoma innymi osobami. "Wówczas ustaliliśmy potrzebę zwołania edukacyjnego okrągłego stołu. Inicjatorem był ZNP" – napisał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...