Tusk zapowiada przemówienie w Polsce. Będzie miał "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia"

Donald Tusk 3 maja będzie w Warszawie. Były premier ma wygłosić ważne przemówienie.
Donald Tusk 3 maja będzie w Warszawie. Były premier ma wygłosić ważne przemówienie. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Donald Tusk zdradził więcej szczegółów na temat zapowiadanego przemówienia, które ma wygłosić w Polsce. Były premier w rozmowie z dziennikarzami w Strasburgu ujawnił, że 3 maja podczas wizyty w Warszawie będzie miał "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia". Co dokładnie, na razie nie wiadomo.


Już na początku kwietnia było wiadomo, że Donald Tusk w maju przyjedzie do Warszawy, by wygłosić w naszym kraju "bardzo ważne przemówienie".

Szef Rady Europejskiej we wtorek potwierdził, że 3 maja pojawi się w Polsce. Jak podkreślił, tego dnia będzie miał "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia". Polityk przekazał dziennikarzom w Strasburgu, że dla niego osobiście 3 maja jest bardzo ważnym świętem.

– Swoją aktywność publiczną właściwie zaczynałem od nielegalnych manifestacji czczących rocznicę konstytucji. Myślę, że jest bardzo dużo dobrych powodów, dla których powinniśmy się 3 maja spotykać i powiedzieć sobie parę poważnych słów na temat konstytucji, miejsca Polski w Europie – wyjaśnił Tusk, a jego słowa cytuje Polska Agencja Prasowa.

Gdzie będzie przemawiał Tusk?
Obywatelskie obchody 3 maja z Donaldem Tuskiem rozpoczną się 3 maja o godz. 14 w Auditorium Maximum przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie. Spotkanie jest bezpłatne. Na Facebooku już jest aktywne wydarzenie: "Obywatelskie obchody 3 maja z Donaldem Tuskiem".


– Wystąpienie przewodniczącego ma mieć charakter silnie profrekwencyjny, przypomnieć Polakom znaczenie tych wyborów i zachęcać do wzięcia w nich udziału. Tusk będzie chciał pokazać Polakom, jak dużym zagrożeniem dla Unii Europejskiej, w tym także Polski, są aktualnie wszelkiego rodzaju populizmy, jak mocno uderzają w instytucje unijne i jak ważne jest, żeby dać im odpór – wyjaśniał niedawno jeden z europosłów PO w rozmowie z gazeta.pl.
 
źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...