Jechał na elektrycznej hulajnodze i potrącił pieszą. Mandat dostała... kobieta

Do wypadku doszło w środę 17 kwietnia.
Do wypadku doszło w środę 17 kwietnia. Fot. Kamila Kotusz / Agencja Gazeta
Do wypadku doszło w środę na Krakowskim Przedmieściu. Nastoletni chłopak wjechał hulajnogą w pieszą, która później trafiła do szpitala. Koniec końców nastolatek uniknął kary, a mandat otrzymała poszkodowana kobieta.


Jak informuje kom. Jarosław Florczak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji, choć potrącona piesza odniosła w zderzeniu obrażenia, to ją uznaje się za sprawczynię wypadku.

49-letnia kobieta ukarana została mandatem w wysokości 50 zł. Kara została wyznaczona w oparciu o art. 3 Prawa drogowego. Według kom. Florczaka, prawo zobowiązuje uczestników ruchu do zachowania szczególnej ostrożności. Co ciekawe, osoby korzystające z hulajnogi są według przepisów zaliczane jako piesi. Przepisy te nie są jednak aktualne i nie przewidziały fenomenu związanego z hulajnogami.

Boom na elektryczne hulajnogi wciąż trwa, a na ulicach miast można zobaczyć coraz więcej jeżdżących na nich osób. Urządzenia wzbudzają też wiele kontrowersji - wielu ich użytkowników niszczy pojazdy lub zostawia je w nieprzeznaczonych do tego miejscach.

źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POWYBORCZY PORANEK

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE