Giertych ma dość przypisywania mu odpowiedzialności za aferę z Biedroniem. Mecenas grozi pozwami

Roman Giertych dał dziennikarzowi Andrzejowi Stankiewiczowi 24 godziny na opublikowanie przeprosin.
Roman Giertych dał dziennikarzowi Andrzejowi Stankiewiczowi 24 godziny na opublikowanie przeprosin. Fot. Krzysztof Hadrian / Agencja Gazeta
Roman Giertych poczuł się dotknięty przez Andrzeja Stankiewicza i domaga się przeprosin ze strony tego dziennikarza. Daje mu na to 24 godziny, w przeciwnym razie zapowiada złożenie pozwu. Zapowiedź słynnego adwokata ma związek z publikacjami bulwersujących tekstów o Robercie Biedroniu.


Dziwne słowa Stankiewicza
"Nie lubię pozywać osobiście dziennikarzy, ale dzisiejsza obrzydliwa insynuacja Stankiewicza mnie do tego zmusza. Nie miałem nic wspólnego z tekstem Mittera, czy SE na temat Biedronia. Insynuowanie tego było linią obrony RB i niczym innym. Pan Redaktor ma 24 h na przeprosiny" – napisał Roman Giertych na swoim Twitterze. Oświadczenie mecenasa ma związek z wypowiedzią dziennikarza Onetu dla wspomnianego tabloidu "Super Express". Stankiewicz sugerował, że za upowszechnieniem wiadomości, jakoby Robert Biedroń miał wiele lat temu pobić swoja matkę, stał "znany prawnik, który nie jest z PO, ale jest dziś blisko tego środowiska i Koalicji Europejskiej".

To wzbudziło dość szybko skojarzenia z mecenasem Giertychem. Co prawda odszedł on z czynnej walki o władzę, ale dla nikogo nie jest tajemnicą, że pilnie obserwuje scenę polityczną i kibicuje dzisiejszej opozycji.

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, Andrzej Stankiewicz już zareagował na słowa Romana Giertycha. Na razie jednak nie wystosował przeprosin, a jedynie wyraził... zdumienie. Stankiewicz zdziwił się, że Giertych zdecydował się grozić mu w Wielki Piątek, zamiast poczekać do końca świąt.

Giertych sceptyczny od początku
Warto przypomnieć, że Roman Giertych był jedną z pierwszych znanych osób, które wyraziły spory sceptycyzm wobec oskarżeń kierowanych przez tabloidy pod adresem prezesa Wiosny.

"Nie wierzę, aby jakikolwiek polityk mający przeszłość kryminalną budował projekt polityczny w oparciu o wartości, które złamał przestępstwem. To nieprawdopodobne" – ocenił były wicepremier i minister edukacji. "Pokażcie dokumenty" – wezwał autorów sensacyjnych publikacji.


źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka