Tusk obchodzi urodziny. Szef Rady Europejskiej dostał falę życzeń na Twitterze

Donald Tusk obchodzi 62. urodziny. Dostał mnóstwo życzeń na Twitterze.
Donald Tusk obchodzi 62. urodziny. Dostał mnóstwo życzeń na Twitterze. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
22 kwietnia przypadają 62. urodziny Donalda Tuska. Szef Rady Europejskiej zwykle obchodzi je w Sopocie, gdzie prze południem z tej okazji "harata w gałę" z przyjaciółmi. Jeszcze nie wiadomo, czy w tym roku tej tradycji stało się zadość. Jedno jest pewne, Tusk od rana dostaje mnóstwo życzeń na Twitterze.


Były premier nie jest jednak szczególnie znany z hucznej celebracji urodzin – w przeciwieństwie na przykład do Lecha Wałęsy czy kilku innych wpływowych polityków. Przewodniczący Rady Europejskiej obchodzi je zwykle w bardzo wąskim gronie rodziny i przyjaciół z Trójmiasta.

Donald Tusk niezwykle dobrze czuje się w twitterowej rzeczywistości. Jak łatwo się domyślić, na tym portalu społecznościowym życzenia popłynęły więc do przewodniczącego Rady Europejskiej szerokim strumieniem.

"Urodzin spędzonych w gronie najbliższych! Wszystkiego najlepszego @donaldtusk Spełnienia planów i marzeń tych europejskich i tych polskich ale przede wszystkim tych prywatnych. Sto lat" – napisał m.in popularny europoseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Wałęsa.Podobno życzenia składają też inni politycy PO oraz wielu zwykłych użytkowników Twittera. "Najlepszy polski polityk XXI wieku, przewodniczący Rady Europejskiej, premier Polski. Mam nadzieję, że przyszły Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkiego dobrego, Panie Donaldzie!" – czytamy w jednym z wpisów.
"Urodziny Donald Tusk! Dziś Przewodniczący Rady Europejskiej kończy 62 lata! Życzę, żeby marzenia jego i wszystkich wolnych Polaków się spełniły!" – piszą inni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

AFERA HEJTERSKA

WYWIAD 0 0Jak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN

GRZEJE

0 0Miał rodzinę, pracę, a w wolnej chwili mordował. Netflix pokazał historię potwora rodem z horroru
0 0Z tego mostu psy rzucają się w przepaść. Tajemnicy Overtoun Bridge nie rozwiązano do dzisiaj
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"