"Pokazujemy, że uczeń jest najważniejszy". Nauczyciele podjęli ostateczną decyzje ws. matur

Rady klasyfikacyjne maturzystów potrwają do 25 kwietnia.
Rady klasyfikacyjne maturzystów potrwają do 25 kwietnia. Fot. Wojtek Habdas / Agencja Gazeta
Egzaminy maturalne nie będą zagrożone. Podczas jednej z wtorkowych konferencji prasowych strajkujący nauczyciele poinformowali, że została podjęta decyzja o organizacji rad klasyfikacyjnych dla absolwentów szkół średnich. Zapowiedziano jednak, że strajk wciąż będzie trwać.


Nauczyciele zapowiedzieli, że klasyfikacja przed maturami odbędzie się bez większych problemów. – Podjęliśmy decyzję, że klasyfikujemy! – usłyszeliśmy we wtorkowe popołudnie. Maturalne rady klasyfikacyjne potrwają do czwartku 25 kwietnia.

– Chcemy być gwarantem ciągłości edukacji dla uczniów – powiedziała jedna z liderek środowiska nauczycielskiego. – Rząd pokazał, że uczeń się nie liczy. My pokazujemy, że uczeń jest najważniejszy – podkreślili pedagodzy.

– Prosimy koleżanki i kolegów o zebranie kworum i podjęcie decyzji klasyfikacyjnych – oznajmiono w siedzibie Rady Dialogu Społecznego. Zapowiedziano jednocześnie, że strajk nadal trwa. – Strajk trwa wówczas, gdy w szkole jest komitet strajkowy – dodali nauczyciele.

Protest nauczycieli trwa nieprzerwanie od poniedziałku 8 kwietnia. Strajk ma charakter bezterminowy i na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy zostanie zawieszony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki