Broniarz nie pozostawił złudzeń. Przyznał, jakie są szanse na koniec strajku nauczycieli

Sławomir Broniarz wypowiedział się w TVN24 na temat zawieszenia strajku.
Sławomir Broniarz wypowiedział się w TVN24 na temat zawieszenia strajku. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego wypowiedział się na antenie TVN24 na temat ewentualnego zawieszenia strajku nauczycieli we wtorek. Jego zdaniem szanse na zaprzestanie protestu tego dnia są niewielkie.


We wtorek wieczorem decyzję w sprawie przyszłości strajku ma podjąć prezydium ZNP. Wydarzenie ma poprzedzać nauczycielska demonstracja, którą zaplanowano przed południem pod gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

– Zapewne będą takie szkoły, przedszkola, gdzie ten strajk decyzją komitetów strajkowych zostanie zawieszony – powiedział Sławomir Broniarz w "Rozmowie Piaseckiego". – Ale patrząc na atmosferę, na to, co dzieje się w szkołach, napięcia, niektóre wypowiedzi polityków w ostatnich dniach, ja bym był raczej sceptyczny, jeśli chodzi o możliwość zawieszenia strajku w dniu dzisiejszym – zaznaczył . Jego zdaniem szanse na zakończenie strajku we wtorek są "relatywnie małe".

Związkowiec odniósł się też sceptycznie w kwestii zapowiedzianych na piątek rozmów w trakcie okrągłego stołu. – Wydaje się, że tam nie będzie klimatu do spokojnej, rzeczowej rozmowy. To raczej będzie wiec polityczny niż spokojna rozmowa o edukacji - podkreślił.


– Raczej się nie wybieram tam, aniżeli rozważam możliwość udziału w tym wydarzeniu – dodał prezes ZNP.

Na piątek 26 kwietnia zaplanowano rozpoczęcie rozmów okrągłego stołu ws. edukacji. Debata odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Zapowiedziano, że podczas spotkania będą poruszane cztery obszary: nauczycieli, uczniów, jakości nauczania oraz nowoczesnej szkoły.

Strajk nauczycieli trwa nieprzerwanie niemal od początku kwietnia. Protest ma charakter bezterminowy.

źródło: TVN 24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...