Związki nauczycielskie podjęły kluczową decyzję. Mocna odpowiedź na "okrągły stół" Morawieckiego

ZNP i FZZ nie wezmą udziału w piątkowym "okrągłym stole" na PGE Narodowym, który zorganizował premier Mateusz Morawiecki.
ZNP i FZZ nie wezmą udziału w piątkowym "okrągłym stole" na PGE Narodowym, który zorganizował premier Mateusz Morawiecki. Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych podjęły decyzję, że nie wezmą udziału w okrągłym stole edukacyjnym na PGE Narodowym. Szef ZNP Sławomir Broniarz wyjaśnił, że formuła piątkowego spotkania na PGE Narodowym jest nieznana.


Kierownictwo ZNP nie weźmie udziału w obradach okrągłego stołu o oświacie. Oczekujemy, że to będzie poważna debata organizowana przez prezydenta w ramach Rady Dialogu Społecznego – powiedział szef ZNP.

Zdaniem Broniarza formuła obrad "okrągłego stołu", którą zapowiedział przed świętami wielkanocnymi Mateusz Morawiecki, jest "bardzo nieznana, niejasna" i "zupełnie niewyjaśniona". Jak wyraził się Broniarz, ZNP zdecydowanie bliższa jest formuła, którą związek zainicjował w 2008 r. i wspólnie z prezydentem Lechem Kaczyńskim ją przeprowadził.

Według Broniarza piątkowa debata na Stadionie Narodowym będzie miała formę "wysłuchania publicznego, gdzie każdy zapewne dostanie minutę, żeby się wypowiedzieć w kwestiach fundamentalnych".

Szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz dodał, że "nie wiemy, jaki będzie format okrągłego stołu w sprawie oświaty, kto, jak i o czym będzie debatować. Pozwala to wątpić w czystość intencji rządu".

Ponadto we wtorek strajkujący nauczyciele poinformowali, że została podjęta decyzja o organizacji rad klasyfikacyjnych dla absolwentów szkół średnich. Pracownicy oświaty zapewnili, że matury nie są zagrożone. Zapowiedziano jednak, że strajk wciąż będzie trwać.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ