Instagram wprowadzi drastyczne zmiany. To nie ucieszy jego użytkowników

Czy nowa aktualizacja przypadnie do gustu użytkownikom aplikacji?
Czy nowa aktualizacja przypadnie do gustu użytkownikom aplikacji? Fot. Alushta / 123rf
Instagram pożegna się z lajkami? Portal społecznościowy testuje najnowszą aktualizację, która sprawi, że pod zdjęciami nie będzie już wyświetlana ilość polubień.


Według magazynu "Fast Company" użytkownikom Instagrama nie będą wyświetlały się już lajki pod postami. Jedna z inżynierek aplikacji mobilnych Jane Manchun Wong opublikowała na Twitterze wpis, w którym zauważyła, że w instagramowej aplikacji istnieje kod, który może być odpowiedzialny za ukrywanie liczby polubień.

"Instagram testuje opcję chowania lajków" – napisała na swoim profilu. Dodała także zdjęcia, które pokazują, jak miałaby wyglądać aplikacja po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji. Zamiast konkretnej liczny polubień, pod postem widniałyby same nazwy użytkowników, którym spodobało się dane zdjęcie.Instagram wydał w tej sprawie oświadczenie. "Chcemy, aby nasi użytkownicy skupili się na tym, co ktoś opublikował, a nie na tym, ile ktoś otrzymał lajków. Testujemy teraz nową funkcję, zgodnie z którą tylko osoba dodająca zdjęcie będzie mogła zobaczyć liczbę polubień" – czytamy.

Ukrycia ilości polubień oraz obserwatorów domagali się wcześniej m.in. muzyk Kanye West oraz jego żona Kim Kardashian. Rzecznik aplikacji przyznał, że Instagram chciałby zredukować presję związaną z lajkami.

źródło: "Fast Company"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...