Decyzja o usunięciu prac z Muzeum Narodowego musiała się tak skończyć. Sieć zalały zdjęcia bananów

Z Muzeum Narodowego w Warszawie zniknęły dwie instalacje wideo autorstwa Natalii LL i Katarzyny Kozyry.
Z Muzeum Narodowego w Warszawie zniknęły dwie instalacje wideo autorstwa Natalii LL i Katarzyny Kozyry. Fot. screen/https://youtu.be/KmuFe3u1Rt0
Z Muzeum Narodowego w Warszawie usunięto dwie instalacje wideo o jedzeniu bananów autorstwa Natalii LL i Katarzyny Kozyry. Ich usunięcie nakazał nowy dyrektor prof. Jerzy Miziołek. Informacja od sobotniego poranka rozgrzewa internautów. Zdjęcia bananów zalały sieć. Zamieszczają je również politycy, celebryci, aktorzy.


"Dzięki J. Miziołkowi, powołanemu przez P. Glińskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie, cała Polska postawiła na zdrowe, bogate w witaminy odżywianie" – kpią internauci. "Banan a sprawa polska" – analizują.

Zdjęcia wrzucają zwykli Kowalscy, celebryci, aktorzy, politycy. I jest ich coraz więcej.

Niektórzy ślą zdjęcia ze specjalną dedykacją dla Muzeum Narodowego i ministra Piotra Glińskiego. #banan i #bananagate robi furorę, w przeróżnych odsłonach. "Wszędzie widzę banany" – ktoś napisał. Na instagramie zdjęcie wrzuciła m.in. Magdalena Cielecka. Michał Żebrowski pokazał filmik. Krystyna Janda zamieściła grupowe zdjęcie na Facebooku.

To żywiołowa reakcja na decyzję dyrektora Muzeum Narodowego. Chodzi o usunięcie prac pt. "Sztuka konsumpcyjna" i "Pojawienie się Lou Salome". Jak twierdzi "GW", usunięcia instalacji miało domagać się Ministerstwo Kultury w związku z ich "gorszącym" charakterem. Ministerstwo zaprzeczyło.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki