Łomża nie okazała się szczęśliwa dla Karola Karskiego. Ortografia nie jest mocną stroną europosła PiS

Nie od dziś wiadomo, że polska ortografia nie należy do łatwych.
Nie od dziś wiadomo, że polska ortografia nie należy do łatwych. Fot. Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta
Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego ruszyła na dobre. W niedzielę prezes PiS i premier zainaugurowali na Podlasiu walkę o głosy. Liderem tamtejszej listy jest profesor Karol Karski, który w poniedziałek na Twitterze pochwalił się swoją wizytą w Łomży. I zaliczył przy tym wpadkę.


"Udało się. Rząd zdecydował dziś, że kolej warszawsko-mazurska będzie przebiegać przez Łomżę. Gratuluję mieszkańcom tego miasta, w którym właśnie jestem" – tak brzmi najnowszy tweet profesora Karola Karskiego, który jest liderem listy podlasko-warmińsko-mazurskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Tak wygląda on teraz. Jego pierwsza wersja brzmiała trochę inaczej.
"Łomrza" sprawiła europosłowi PiS trochę kłopotu, jednak na szczęście wpisy na Twitterze da się edytować. Na szczęście też, w internecie nic nie ginie i zawsze ktoś zrobi screena.

A co do wspomnianego we wpisie projektu, dotyczy on dostosowania dawno nieremontowanych tras kolejowych w tamtym regionie. Projekt "Kolej+" był zapowiadany przez rządzących już w 2018 roku. O rozwoju infrastruktury mówił w niedzielę także premier Morawiecki, który gościł na konwencji wyborczej PiS w Białymstoku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu